IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
Автор
Порака
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 15:51
Луѓето, кои што живеат длабоко, немаат страв од смртта,,
бидејќи кога ние постоиме, смртта не постои,,кога смртта постои, ние веќе не сме..
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:02
Imase nekoi sto gi drzev za race dodoeka umiraa i nieden otposle ne me udostoi ni bar so eden siten znak kako pozdrav
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:32
За оној кој живеел исполнет живот смртта донесува МИР. Но, само ако претходно чоевк бил начисто со себе, своите емоции, ако е духовно и емоционално подготвен за тој миг.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:36
Сигурно има нешто за време на преминувањето од овај во другиот свет.Сигурно има некое олеснување во душата.
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:43

JAS MNOGU SAKAM CUVSTVA

ZNACI SAKAM LJUBOVNI, NELJUBOVNI, SREKNI, TAZNI, SO EDEN ZBOR - MANIJAK ZA CUVSTVAплазење

AMA ETE...TOA CUVSTVO...NE BI SAKALA BAS...ZA BRZO DA GO POCUVSTVUVAM...збунетост

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:43
И јас мислам дека носи олеснување. Мир. Но затоа прво човек мора да е во мир со себе, околу себе...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 18:47
a ako imas nedovrseni raboti, lugje koi zavisat od tebe, nekazani nessta ostaveni za pogoden moment?
retko koj e tolku 'mudar' pa mirno i mudro da si kaze
"koneccno - mir"
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:13
Ona pod mene vikna : - Umiraaam ! I mene mi se spusti od strav da ne ja ubiv, pa posle go molevme pola saat dur go smirime
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:22
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ona pod mene vikna : - Umiraaam ! I mene mi se spusti od strav da ne ja ubiv, pa posle go molevme pola saat dur go smirime
 
TI PAK BUKVALIST!!!
AMI AKO TI VIKA "DAJ MI GO..." TI KE ZEMES NOZ???? KRRRRCCC.... BUJRUM DUSO!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:27
Zatoa ima da kuti, oti moze da cue komsija i da pritca na pomos, a takvi se nasive edvaj cekaat nekomu da pomognat
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 19:54
KOLKU SI SMOTAN!!!
NEKA DOJDE BE...
ZAFRKNI GI!!!
ZATVORI GI VO EDNA SOBA I TI NA RAAT MIRCAJ SIѓавол
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 20:34
Od tamu site dojdovme i pak ke odime i pak ke prosetame i pak ke si se vratime doma...znaci smtrta ni e domataa
------------------------------------------------------------------------------------------------
...Jas doooooolgo mislev deka na ovoj svet me donel shtrkot...i sega ako pak se vratam vo gnezdoto na shtrkot ko shto e ladno nadvor ke zamrznam.... aaaaaa ne ke si sedam doma...vo toplo...ne odam od kaj shto sum doshla...a i koj ke gi izmie kup sadovi, dve mashini za perenenje... aaa nemam vreme za cuvstvoto na olesnuvanje...moram ushte da se macam...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 22:00
cuvstvo koe site ke go doziveat
Кон врв
i-v-o-n-a Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i-v-o-n-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:35
Lugje abe smrtta ne e chuvstvo. Ednostavno umirash i toa e toa. Do toj moment koga izleguva poslednata vozdishka chuvstvuvame, posle toa nishto. Kraj....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.