IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:34
smrtta e svetlina....
celiot nas zivot nie ja ocekuvame i zatoa i ziveeme za da ja doziveeme
taa zapravo e najvozviseniot moment od zivotot na covekot i samo tuka nie sme gubitnici
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:35
НИШТО НЕМА ДА ОСОЗНАЕШ, БИДЕЈЌИ МОЗОКОТ ЌЕ ТИ БИДЕ ИСКЛУЧЕН, А ТОЈ ТИ Е ЕДЕИНСТВЕНАТА ВИЗА ДО ВИСТИНАТА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:36
Се имам соочено  со смртта, се гледавме еднаш очи в очи...Како да се двоумеше што да прави со мене. Ја гледав јас неа-ме гледаше таа мене, а потоа си замина на неодредено време.

Не се исплашив за себе, но за своите најмили.

ٍ
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:38
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Се имам соочено  со смртта, се гледавме еднаш очи в очи...Како да се двоумеше што да прави со мене. Ја гледав јас неа-ме гледаше таа мене, а потоа си замина на неодредено време.

Не се исплашив за себе, но за своите најмили.

ٍ
 
 
da,se imam i jas pred dve godini....na kratko.......i se isplasiv....i toa kako...zatoa sto seuste bese rano da si odam od svetov...i seuste bese rano da ostavam zivot pozadi mene
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:42
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НИШТО НЕМА ДА ОСОЗНАЕШ, БИДЕЈЌИ МОЗОКОТ ЌЕ ТИ БИДЕ ИСКЛУЧЕН, А ТОЈ ТИ Е ЕДЕИНСТВЕНАТА ВИЗА ДО ВИСТИНАТА...


Така вели науката, на која многу и верувам, но науката колку и да сака сеуште е немоќна пред смртта и се поврзано со неа. Можеби кога мозокот ќе се исклучи ќе отстапи место на некое друго сознание
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:43
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НИШТО НЕМА ДА ОСОЗНАЕШ, БИДЕЈЌИ МОЗОКОТ ЌЕ ТИ БИДЕ ИСКЛУЧЕН, А ТОЈ ТИ Е ЕДЕИНСТВЕНАТА ВИЗА ДО ВИСТИНАТА...


Така вели науката, на која многу и верувам, но науката колку и да сака сеуште е немоќна пред смртта и се поврзано со неа. Можеби кога мозокот ќе се исклучи ќе отстапи место на некое друго сознание
 
nema drugo soznanie,osven ova sto sega go osoznavame i se vika zivot tuka na zemjava
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:46
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НИШТО НЕМА ДА ОСОЗНАЕШ, БИДЕЈЌИ МОЗОКОТ ЌЕ ТИ БИДЕ ИСКЛУЧЕН, А ТОЈ ТИ Е ЕДЕИНСТВЕНАТА ВИЗА ДО ВИСТИНАТА...
Така вели науката, на која многу и верувам, но науката колку и да сака сеуште е немоќна пред смртта и се поврзано со неа. Можеби кога мозокот ќе се исклучи ќе отстапи место на некое друго сознание

 

nema drugo soznanie,osven ova sto sega go osoznavame i se vika zivot tuka na zemjava


Да, и за животот знаеме се, како настанува, како се развива, како да биде квалитетен. А зошто за смртта знаеме толку малку? Единствено велам, кога ќе се исклучи се што е во нас, земно да се изразам, можеби ... ќе видиме работи кои не сме ги ни замислиле, но само можеби.

Изменето од Monuska - 14.Март.2008 во 20:48
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:48
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НИШТО НЕМА ДА ОСОЗНАЕШ, БИДЕЈЌИ МОЗОКОТ ЌЕ ТИ БИДЕ ИСКЛУЧЕН, А ТОЈ ТИ Е ЕДЕИНСТВЕНАТА ВИЗА ДО ВИСТИНАТА...
Така вели науката, на која многу и верувам, но науката колку и да сака сеуште е немоќна пред смртта и се поврзано со неа. Можеби кога мозокот ќе се исклучи ќе отстапи место на некое друго сознание

 

nema drugo soznanie,osven ova sto sega go osoznavame i se vika zivot tuka na zemjava


Да, и за животот знаеме се, како настанува, како се развива, како да биде квалитетен. А зошто за смртта знаеме толку малку?
 
zatoa sto sekoj ke ja dozivee ednas....
moze li nekoj da ti kaze odnapred kakov ke ti bide zivotot?
ne,zatoa sto nikoj ne znae.....taka e i so smrtta
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 20:52
Инаку кога смртта настапува, сите органи се борат до последен миг...Разделбата со животот не е мила....И зошто ваква тема? 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 22:10
ЕДНО Е СИГУРНО - СМРТТА НЕ ПОБУДУВА ПРИЈАТНИ ЧУВСТВА...
ПРИРОДНО Е ЧОВЕКОТ ДА СЕ ПЛАШИ ОД СМРТТА, ОНОЈ ШТО ГО ВЕЛИ СПРОТИВНОТО- ЛАЖЕ.ЧОВЕКОТ ОТКОГА ПОСТОИ СЕ БОРИ ПРОТИВ СМРТТА.НЕКОИ ЛУЃЕ ВО ТЕКОТ НА ЖИВОТОТ ПОВЕЌЕ ПАТИ СЕ НАОЃААТ ОЧИ В ОЧИ СО СМРТТА И ЈА ПОБЕДУВААТ. ТАА САМО ЕДНАШ НЕ ПОБЕДУВА, НО ТОА Е ДОВОЛНО ЗА ТРИ БОДА.НЕ СУМ ГО ВИДЕЛ ЧИНОТ НА СМРТТА, НО СУМ ГО ВИДЕЛ ВРАЌАЊЕТО НА ДУШАТА ВО ТЕЛОТО ПО КЛИНИЧКА СМРТ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 22:21
Na moi race umrele dve osobi. Prva beshe baba mi. Dozivea infarkt...i vo bolnica...drugarka mi koja tamu raboti...mi dozvoli da bidam pokraj nea... samo gi otvori ocite...me pogledna i so tivok glas me zamoli da ja cuvame mama (kerka i edinica)..gi zatvori ocite i umre...
...vtor pat...svekor mi...utroto me zamoli da si dojdam porano od rabota... bidejki ne se cuvstvuva dobro... go poslushav... zaspa... vlegov go razbudiv i go prashav dali mu treba neshto... se nasmea i mi mavna so rakata...vo stil ne...samo sedni na foteljata...i umre... stanuva zbor za postari lica... od nivnoto umiranje...imam vpecatok deka ne e neshto strashno...

Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 22:36
НЕ СУМ ЕКСПЕРТ ЗА СМРТТА, НО ЛИЦАТА ЧИЈА СМРТ СИ ЈА ВИДЕЛА, КАКО ШТО РЕЧЕ СЕ СТАРИ, И ВЕРОЈАТНО ЈА ЗАВРШИЛЕ СВОЈАТА МИСИЈА, Т.Е. ИМАЛЕ ЛЕСНА СМРТ...НА ОБИЧЕН ПРАВЕДНИК. НО СУМ СЛУШАЛ ДЕКА НЕ Е ПРИЈАТНО ЗА ГЛЕДАЊЕ ОДДЕЛУВАЊЕТО НА ДУШАТА ОД ТЕЛОТО НА ЛИЦА ШТО ОСТАВИЛЕ НЕЗАВРШЕНИ РАБОТИ...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 23:04
...znam deka nema da zabelezam nikakva razlika
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 00:31
...ПРАВЕДНАТА ДУША ГО ИЗБИРА МОМЕНТОТ  КОГА ТРЕБА ДА СЕ ОДДЕЛИ ОД ТЕЛОТО И ДА ПРЕЈДЕ ВО ДРУГИОТ СВЕТ....!!!....ТАА Е СПРЕМНА ДА И ПОГЛЕДНЕ НА СМРТТА ВО ОЧИ,И АКО ТРЕБА...... ЗА МОМЕНТ МОЖЕ ДА ЈА ОДБИЕ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.