IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Филозофски љубовни изреки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Филозофски љубовни изреки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 16:07
Originally posted by fros fros напиша:

Ljubis nju na metar od mene..Gledam kako se topi ko led...Hajde mala,kazi mi hvala....JA SAM GA NAUCILA SVE...

Хахаха. ова ако е филозофска љубовна изрека јас незнам...
Кој ја кажал? Сека, Стоја? Или некоја друга турбофолкерка?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 22:56
Ова ептен ми се допадна: "Не ја сакаш жената затоа што е убава, таа е убава затоа што ја сакаш!!"
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 23:27
Љубовта е како песочен часовник: кога срцето се полни, мозокот се празни !
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 23:29
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Љубовта е како песочен часовник: кога срцето се полни, мозокот се празни !


Добра оваа. да


Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2015 во 00:17

Душко Радовиќ:


„Дали е љубовта болест? Да, но непренослива. Може некого да љубите и љубите, но никогаш нема да го заразите со љубов.“

„Многу жени би можеле многу и убаво да сакаат, но немаат кого. Сите се преправаат дека се веќе сакани, срам им е да признаат дека не се.“

„Будни се оние кои сакаат, спијат оние коишто се сакани.“

„Вчера некој најде нешто што не го бараше. Она што тој го бараше го пронајде некој друг.“

„Маж е име за оној кој некогаш ве сакал. Жена е име за онаа која сакала некој друг, а се омажила за вас.“

„Ако можете, немојте да ги сакате оние кои не ве сакаат вас. Ако не го можете тоа, сакајте ги само малку. Ако не го можете ни тоа, сакајте ги многу, но кратко.“

„Некој ја изневерил онаа што ја сака со онаа со која живее.“

„Лесно е да ги сакате оние кои не ве сакаат вас. Обидете се барем еднаш да ги сакате оние кои ве сакаат вас.“

„Немојте никого да сакате толку многу за тој да не ве сака поради тоа.“

„Кој бил сакан, заборавил. Спомени имаат само оние кои сакале.“

„Сакајте се кога не сте заедно. Тоа е вистинска љубов. Кој умее да се сака само кога е заедно, тој не прави разлика со кого е.“

„Утрово еден младич го загуби паметот во трамвајот. Ја замолуваме малата, пегава русокоса да му го врати. Потоа може и заедно да го употребуваат.“



Изменето од ZeZnAtA - 27.Октомври.2015 во 00:18
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.