IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Проста математика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проста математика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:03
14+56-4+22-7=70-4+15=8136+18x6-24/4+89/9=
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 03:07
LA FILLE,NEMOJ  тагатага   ME UBIVASH...MRAZAM MATEMATIKAлутиналутина
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 03:08
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

LA FILLE,NEMOJ тагатага   ME UBIVASH...MRAZAM MATEMATIKAлутиналутина


де бре толку незнаеш да пресметаш со дигитрон
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 11:10
36 +108-6+89/9=
138+9 8/9=
147 цели и 8/9     ова е точен резултат,ако дропката се претвори во децимален број,ќе се добие приближен резултат...Не се фалите со дигитроните...иако е дозволено,инаку нема да биде интересно

3+5x6-12/3+(-16):4-(-19)


Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 06:41
Originally posted by star star напиша:

36 +108-6+89/9=
138+9 8/9=
147 цели и 8/9     ова е точен резултат,ако дропката се претвори во децимален број,ќе се добие приближен резултат...Не се фалите со дигитроните...иако е дозволено,инаку нема да биде интересно

3+5x6-12/3+(-16):4-(-19)


eve samo za tvoe prijatelstvo ke se obidam
pvo bese sobiraj odzamaj..pa deli mnozi ajvaljda ke e taka...znaci...
8x6-12/3....aa   dropka???...NEEEEEEEEEEEEEEEEE...,RAZAM DROPKI//JAS NE ZNAM NI 1/6+1/7 KOLKU E...ne znam ni da sobi ram ni da odzemam dropki..znam samo so 1/2 ...1/4...1/8 da sobiram..zaoa sto gi pretvarau parcinja burek..na primer 1/8 so meso+ 1/4 so sirenje...i tolku od dropki
////MRAZAM DROPKI////
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 05:06
2+1(1/4+1/8)+6(1/8+2/4):2 =

E OVA JAS GO VIKAM PROSTA MATEMATIKA DEAR STAR
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
i-v-o-n-a Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i-v-o-n-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:32
2+1(1/4+1/8)+6(1/8+2/4):2 = 5,5 pozz
Кон врв
i-v-o-n-a Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i-v-o-n-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:33
5*5*5+5-5-5+5=?    
aj ova e lesno
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:39
123
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:41
Originally posted by i-v-o-n-a i-v-o-n-a напиша:

5*5*5+5-5-5+5=?    
aj ova e lesno

125

4*3/2*22*2do2-44=
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 13:46
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by star star напиша:

36 +108-6+89/9=
138+9 8/9=
147 цели и 8/9     ова е точен резултат,ако дропката се претвори во децимален број,ќе се добие приближен резултат...Не се фалите со дигитроните...иако е дозволено,инаку нема да биде интересно

3+5x6-12/3+(-16):4-(-19)


eve samo za tvoe prijatelstvo ke se obidam
pvo bese sobiraj odzamaj..pa deli mnozi ajvaljda ke e taka...znaci...
8x6-12/3....aa   dropka???...NEEEEEEEEEEEEEEEEE...,RAZAM DROPKI//JAS NE ZNAM NI 1/6+1/7 KOLKU E...ne znam ni da sobi ram ni da odzemam dropki..znam samo so 1/2 ...1/4...1/8 da sobiram..zaoa sto gi pretvarau parcinja burek..na primer 1/8 so meso+ 1/4 so sirenje...i tolku od dropki
////MRAZAM DROPKI////морам да се вмешам,... првен се загради,... па множење или делење,... па на крај собираш или одземаш,... и еве да видиме колку ќе биде

3+5x6-12/3+(-16):4-(-19) =
= 3+30-4-16/4+19 =
= 3+30-4-4+19 =
= 33-8+19 =
=33-27 = 6

во право сум ?? голема%20насмевка

п.с нема дропки во задачава,... ако имаше и ја ќе заглавев трепкање


иначе,...

12/4 + 2*3 - (+16) = ?Изменето од Biserna_Devojka - 23.Март.2008 во 13:52
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 20:54
-7

ај нешто вака

24/6 + 14*4 - (12/6 + 4*4)/2 = ?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:10
51
5*4+(3-2)+36/6-7=?
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 22:44
20

15/5 - (-8) + 3*2 -5 = ??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.