IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 165166167168169 173>
Автор
Порака
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2015 во 15:47
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2015 во 15:55
Ах, а во што ќе плови? Тркала да не му стават на бродовзамисленост
 
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2015 во 15:58
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

големо гушкање Дојдетеси во Македонија... 


И пасоши ќе им дадеме, знам дека дабе и емил се чувствуваа како македонциплазење


благодарам

само jазичната бариера да видме како ке jа рушиме

old d4b3
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 13:01
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:



благодарам

само jазичната бариера да видме како ке jа рушиме



Нема да ја рушиме, туку ќе ја надоградиме, Бугарите лесно ќе научат Македонски.намигнување
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 17:41
Originally posted by ABC ABC напиша:


Нема да ја рушиме, туку ќе ја надоградиме, Бугарите лесно ќе научат Македонски.намигнување

Со самото учество на другарчето-ни в`чко на Форумов , се по-кажува дека македонскиот јазик е рамномерно распространет и зад-гранично разбирасе.голема насмевка
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 19:02
само во CVто треба да го ставиме

билингвистична нациа ке бидеме
некоj ке бидат и три-четири лингвистични

Изменето од д4 б3 - 02.Август.2015 во 19:05
old d4b3
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 19:24
Абе и 100 лингвистична нација да бидеме, нема да имаме штета, битно е да не си го заборавиме Македонскиот јазик, иако сме народ во исчезнување, да се потрудиме да опстоиме уште некој милениум на земјава.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 22:17

Секоја година се посиромашни се прославите на најголемиот македонски празник...само кога ќе ми текне како беше во Крушево пред 15-20 години, морници ми поминуваат....тага
малтретирање, пешачење, гужва, прашина, патриотски песни, сендвич со плескавица, топло пиво, малку пцуење и викање по политичарите, аплаузи и на крај си одиш уморен ама со чуство дека си присуствувал на нешто прекрасно...мечтаење
Сега има неколку групи на незаинтересирани бадијалџии, донесени без нивна волја, многу гастербајтери, полицајци, играорци...и толку....тага

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 11:06
-Море имаше пред две-три години една масовна прослава, ама тогаш беа ангажирани автобуси од цела држава, пробиен пат за паркинг дури и таму каде што не верувам дека и Питу Гули пешки нема прошетано.
-Од тој ден си дадов целосна забрана да го посетувам Крушево за било какви прослави, без разлика кој ги организирал.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2015 во 11:52
А, тука е и дочекот на миле јанајчије ко....от(според ставрески) на Крушоо на мечкин камен

(ВИДЕО) Миле Јанакиевски денес во Крушево, револтот кај крушевчани огромен !


http://revolucionermk.com/video-mile-janakievski-denes-vo-krushevo-revoltot-kaj-krushevchani-ogromen/

само на јунакот му беше страв да се појави да му објаснаат некои работи,тој јуначки побегна.

 
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2015 во 11:50
Denes MVR trgnale da gi lovat ISIS vo Makedonija
Koga vikav jas deka nekoj ne raboti vo zdrav mozok, site sakaa da veruvaat deka Makedonija e chista, teroristi nema, Kumanovo bil samo izoliran sluchaj...
Kako pa da ne! Samo me chudi do koga so vakva politika na prikrivanje na faktite..
Javna tajna beshe ova, samo mediumski gi zamachkuvaa ochite na narodot..
A narodot siromav saka da veruva deka e vistina. E nema denes rozevi ochila, svestete se

A i ovie od Sirija od Bog znae kade, trebase vo voz/avtobus/shleper pa shto i da e pod stroga policiska pridruzba da se transportiraat od Gevgelija do granica so Srbija.
A ne da gi ugostuvame kako da doshol princot..

Изменето од evangeline - 06.Август.2015 во 11:52
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2015 во 17:00
Додека соседните држави се оградуваа од лавината избеглици, македонската опозиција ја критикуваше владата зошто не ги прима и бараше измена во законот.

Сега не читам ништо… ниту дали било добро таквото барање, ниту дали било лошо… 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2015 во 15:16
http://vecer.mk/makedonija/makedonija-se-pokazha-posilna-od-bugarija

БУГАРСКИ МЕДИУМИ:
Македонија се покажа посилна од Бугарија

old d4b3
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 21:50
Село гори,баба се чешла.
Топ тема Орландо Блум да ми ти е бил уф Џевџелија.
Туку сигурно премиерот ни наш му кажал на грчкиот,
оти он не е ко зајчето.Ваљда,шо знам убаво ми е да се лажам.
Само да не му улетал у збор Обама и сигурен сум.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 165166167168169 173>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.