IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 169170171
Автор
Порака
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1026
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2018 во 08:25
Народецот не е освестен и нема да се освести бидејки мислата му е на бекство од жабурникот кој секојдневно се повеќе и повеќе смрди.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42685
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2018 во 16:55
Колега од првата фирма каде работев и
ден денес ми е близок.Односно интересот не држи.
Му помагам,оти имам покрај моите работни обврски
и доста слободно време.Живее у Радишани.Прехлани
купи плац од "другата" страна на Вардар.
-Де бе колега,Радишани го викаа Беверли Хилс у
наше време шо ти текна.Имаш куќа,со топ дворче,
чист воздух.
-Имам и ќерка што за две години ќе треба сама по
автобуси да ја пуштам во школо да оди.
-Де де и ние одевме.Што знам родител си може си
у право.
-Идевме ние,ама ова е девојче.
Не сум родител,а уште помалце имам желба некому
да солам ум шо е убаво,како е правилно.
И денес видов човеков у право си е.
Се возам у 57-ца и кај стара општина се качуваат
група албанци.Пет машки и две девојчиња.А позади
седат две девојчиња на иста средношколска возраст,
македонки и едно машко,босанец.Претходно овие тројца
си тераа муабет позади.Кога влегоа албанциве настана
галама и едниот почна да им збори албански на двете девојки.
Босанецов прв се умеша,му вика не те разбираат.Се врти
албанецот накај една од неговите другарки албанки и и прозборе.
Девојчето албанка глумеше преведувач шо овој мандраков и кажувал
уствари.Си ја имаше девојчево ситуацијата под контрола,го нарече
и невоспитан и мањак.Но ќе завршам делата на овој незаживеан закон
ништо добро нема да донесе.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1026
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2018 во 09:58
Орка сега се глуми лудило но нивниот политички естаблишмент не им кажува дека понатаму ќе има и трет јазик,вероватно за да не им премини еуфоријата од старт во депресија..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 169170171
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.