IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ИЗБОРИ 2009 - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИЗБОРИ 2009 - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 35>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 21:44
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас ќе гласам за Селмани!

Ајде аирлија нека Е..................намигнување
Јас за кого да гласам? Ти се кандидира ли некаде?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 15:48
Ужасен е изборов...но не ми се гласа за албанец,ниту бивши комуњар,денешен полтрон...исто за луѓе без манири и скруполи,ама па тоа е некако најдобра алтернатива,но ништо ултимативно...Треба да биде јак фраер за оваа важна фотеља и да не биде човек кој знае да премолчи,туку да лепи шамари на сите што ќе ни речат не...
Не знам,нешто магичнава топка не ми дава јасна визија и уште не можам да се определам...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 16:11
Originally posted by sunshine_baby sunshine_baby напиша:

Ужасен е изборов...но не ми се гласа за албанец,ниту бивши комуњар,денешен полтрон...исто за луѓе без манири и скруполи,ама па тоа е некако најдобра алтернатива,но ништо ултимативно...Треба да биде јак фраер за оваа важна фотеља и да не биде човек кој знае да премолчи,туку да лепи шамари на сите што ќе ни речат не...
Не знам,нешто магичнава топка не ми дава јасна визија и уште не можам да се определам...

sunhine, kompliment za deneska
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 16:29
Originally posted by Мајушка Мајушка напиша:

Mislam deka Ljube ima praven fakultet, ama koga se zboruva za pretsedatel na republikata, malce e.Ivanov e doktor po politicki nauki, profeser na fakultet, so brojni izdadeni trudovi, sto ja poznava srzta na politikata i vladeenjeto(koj ne procital, neka mu bide zal) i sto e najvazno, nema necisto minato(od tipot deka ne se naoga na crnata lista na nekoi stranski zemji ili pak ne ucestvuval vo unistuvanjeto na makedniskiot identitet i atetntatite). Zatoa izborot e veke napraven, i nema potreba od poveke razmisluvanje.I od daleku da gi poglednes ponudenite kandidati, veke ja znaes odlukata.А пошто политиката е к*рва............. Ееее, дури тогаш со него ако биде претседател ќе ни се расплаче мајчето.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 00:59

До сега сите се добри, си јадеа претседателска пица кај Фуфо,сега во четврток во Тетово...убајни.. се дружат,си прикажуваат и многу ,многу не им е гајле за народов. Само гласови им се потребни !!!

 

 

секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
bosko buha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosko buha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 03:14
Se nadevate na golem uspeh VMR-ovci, ali Komuna vi sledi.
Кон врв
bosko buha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosko buha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 03:34
Ako Gjoko WHO bide Pretsedatel, vo toj slucaj MAKEDONIJA TI NUDI SARENI BERMUDI
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 16:48
mala sitnica!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 18:13
sega pred malku mi zvoni telefonot...od stabot na VMRO_DPMNE i bla bla bla.... ke glasate li za nas?

sramota
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 17:49
Гјоко нема шанси. Идниот претседател е ЉУБЕ БОШКОВСКИ.
Јасно............?
задоволство
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 18:00
NE
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 18:01
eee, od koga zvonea kaj mene...намигнување
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
DARI4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARI4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 03:33
abe kakov ivanov ,frckovski i drugite idioti za predsedatel samo brat LJUBE BOSKOVSKI I NIKOJ DRUG ZA NEGO KE GLASAM zasto on e praviot makedonec koj go zrtvuvaa ama sea pandorinata kutija ke se otvori i ke se doznae se koj kolku e za makedonija ..
da zivee brat LJUBE BOSKOVSKI IDNIOT PRESEDATEL NA MAKEDONIJA
Кон врв
DARI4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARI4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 03:36
[QUOTE=daniela_s] Gjorgje Ivanov e vistinskiot lik za vistinski pretsedatel!!! Toj, kako i premierot, go menuvaat likot za makedonskiot politicar. Samo napred VMRO-DPMNE! Takvi politicari i se potrebni na Makedonija. [/QUOabe koj ivanov dali si ti normalna so tie na tebe od kade se pojavi toj covek so e toj od kadee auuuuuuuuuu bravo brat ljube boskovski i nikoj drug
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.