IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мајка му
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајка му

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мајка му
    Испратена: 18.Ноември.2007 во 21:14
Запознав овде една штипјанка, која е во врска со едно машко.Темава ке ја пишувам во нејзино име . Еве што се случило:

Пред некој ден она беше на гости кај дечко и дома.Неговата мајка правела вечера , па ја поканија и неа.Е сега, и она е љубопитна ко мене, па чепкала во комплутерот на делко и.  И што се случува? забележала фолдер полн со слики од женски.....Ок, во ред тоа, она има доверба во него .Влегува мајка му на него и оваа и рекла:  види син ти колку убави девојки има во компјутерот ?  очекувала мајка му да каже:  ма остај, он само тебе те сака,,,,,бла , бла , бла.....И замислете мајка му и рекла: па што, нели се поубави од тебе: погледни ги ?


Е сега моето прашање е: дали оваа претерала и како ке се чувствувате вие ако се најдете во слична ситуација  ?




Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 22:05
Мона браво за добрата тема.
Многу често мајките влијаат на синовите и искрено имам уплав од тоа. Мамини мази-на страна од мене!-секогаш така ми било. мама вака рече, мама онака рече... леј се мрднувам на машки кои потпаѓаат на влијание од родители. Имам сретнато мажи кои си ги тепаат сопругите поради фактот дека мајка му го набуцкала. Па ова само кај нас го има!!! !!! !!! Ние женските ако мајките нешто се обидат да ни влијаат абе очи ке им извадиме (добро не буквално), док машките тоа ке си го пројдат на најлесен начин слушајки ги (добро не сите машки, но повеќето).

Што се работи за тоа мајка му го рекла на девојкава, апсолутно не ја сака значи. Сега дали е до девојката дали до мајката не знам, али верувам дека оваа втората е крива. Мене лично ова да ми се случи ке толерирам некое време, се додека дечкото не си расчисти со мајка му, но ако секогаш ми вели остави ја не ја слушај ке свртам лист без него и без мајка му. Ама нормално дека тоа нема да биде одма, ке останам уште малце да ја нервирам јасно.трепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 22:56
Mona interesna tema, pozdrav do tebe големо%20гушкање
Shto se odnesuva do majkata, taa otvoreno i dala do znaenje kakva e situacijata, e sega ostanuva devojkata da si bide nachisto so dechkoto, odnosno da vidi dali vrz nego majka mu ima vlijanie i kolkavo e toa.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 08:50
Interesna tema:) i bagi osetliva ....
Prvo i osnovno komputer i mobilen se privatna stvar , ova ti se vika :traziliste dobiliste ...
A okolu majkite , sekoja majka e posesivna okolu nejziniot sin , senadevam samo deka majkamu na idniot ke znaj da ceni toa sto go sakam tolku i se grizam za nego, ne baram da me saka ama barem da imame nekakov normalen odnos posto semejstvoto e bitno , bez familija si nikoj i nisto...
Licno mrazam drami i kavgi , taka da ako pocni da stvara problemi jas fino lepo ke se trgnam , so glata gore a taa ke se kaj koga utre drugiden sin i ke zavrshi so nekoja guska , hihih.
 
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 09:13
Мислам дека секоја девојка кога тогаш се сретнува со проблемот МАЈКА МУ. Да знаете дека се е решливо, доколку ВИЕ си го решите проблемот.
 
Еве една ситуација
 
Спремам јас романтична вечера со свеќи и чуда, спремам егзотични јадења со сите мастрафи, предјадења и десерти. И на главното јадење тој ми вика дека мајка му подобро го прави ова. Секако, му го земав тањирот, го фрлив јадењето и го пратив кај мајка му. И тоа мртва ладна. Јас се најадов, а тој изненаден не знаеше што да ми каже.
 
Од тогаш редовно добивам комплименти дека ги готвам најубавите јадења, па колку и да се глупи!намигнување
Veni Vidi Vici
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 10:47
Mene pak me buni neshto drugo,pa postavuvam zatoa prashannje
Neli e malku glupavo...aj shto chachkash tamu kade ne ti e mesto,
kompjuterot e sepak lichna rabota,zoshto voopshto  ja prashala majkata na momcheto vo vrska so slikite??
Shto sakala da postigne so toa???
Zoshto voopshto i ochekuvala da majkata reche,batali gi -ti si poubava??
Sega,....toa shto veshterkata rekla ne go opravduvam,ima nachin ako nekoj ne ti se dopadja i ne ti odgovara da mu dadesh na znaenje,no sepak mislam deka vo situacijava toj shto zgreshil e -devojkata(drugarka).
Pa zatoa ke kazam-trazili ste-gledajte!!!
Lele,kojznae kakva jas svekrva ke bidamплазење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 11:01
[QUOTE=Antiqua]Мислам дека секоја девојка кога тогаш се сретнува со проблемот МАЈКА МУ. Да знаете дека се е решливо, доколку ВИЕ си го решите проблемот.
 
Еве една ситуација
 
Спремам јас романтична вечера со свеќи и чуда, спремам егзотични јадења со сите мастрафи, предјадења и десерти. И на главното јадење тој ми вика дека мајка му подобро го прави ова. Секако, му го земав тањирот, го фрлив јадењето и го пратив кај мајка му. И тоа мртва ладна. Јас се најадов, а тој изненаден не знаеше што да ми каже.
 
Од тогаш редовно добивам комплименти дека ги готвам најубавите јадења, па колку и да се глупи!намигнување
[/
 
 
 
 
ЕПА...АКО НЕ СИ СТАВИЛА ДОВОЛНО БИБЕР...!!!!!ТУКУ ТИ .....ОСТАНА...ЦЕЛА?голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 11:22
Да. Многу успешно беше. Веќе не ја споредува храната на мајка му со мојата....среќа
Veni Vidi Vici
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 11:44
смеење Vcera go gledav "Stoj, ili majka mi ke puka!" so Silvester Stalone i majka mu, koj go gledal znae deka ima i beter газење%20од%20смеење
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 11:57
Originally posted by mamma mamma напиша:


Neli e malku glupavo...aj shto chachkash tamu kade ne ti e mesto,
kompjuterot e sepak lichna rabota,zoshto voopshto  ja prashala majkata na momcheto vo vrska so slikite??
Shto sakala da postigne so toa???
Zoshto voopshto i ochekuvala da majkata reche,batali gi -ti si poubava??



 Ova i jas se zaprasavсмеење

A ima i druga nejasna rabota... Kaj bil deckoto? Ako znael sto ima vo kompjuter kako dozvolil devojka mu da sedne voopsto pred PC (a mozda pravi snimki ili domasni crtaniголема%20насмевка)...

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 12:06
tipicno zena, mora nosot da si go pikne tam kade ne i e mestoto (vo ovoj slucaj vo cicki)

Изменето од LouWeed - 19.Ноември.2007 во 12:06
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 12:16
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

tipicno zena, mora nosot da si go pikne tam kade ne i e mestoto (vo ovoj slucaj vo cicki)
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Veni Vidi Vici
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 13:15

se slozuvam so mama"trazili ste gledajte"голема%20насмевка

a toa za cepkanjeto vo p.c..hmmmm....a koj ne saka da cepne???.....jas bi sakala(iskrenoголема%20насмевка),no se razbira so dozvola.......a najmnogu bi sakala zaedno da gledame,da komentirameголема%20насмевка....................(i se znae krajot.....neli???голема%20насмевка)
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 13:21
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

se slozuvam so mama"trazili ste gledajte"голема%20насмевка

a toa za cepkanjeto vo p.c..hmmmm....a koj ne saka da cepne???.....jas bi sakala(iskrenoголема%20насмевка),no se razbira so dozvola.......a najmnogu bi sakala zaedno da gledame,da komentirameголема%20насмевка....................(i se znae krajot.....neli???голема%20насмевка)
 
Јас не сакам да чепкам ниту пак ме интересира. Ако тој сака нешто да сподели со мене ок, а ако не, нема што јас да му нарушувам интима. Секој има право на тоа!
Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.