IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - По што е посебен нашиот главен град Скопје?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

По што е посебен нашиот главен град Скопје?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 19:16
ne se kosi ich!изненадување....i jas se chudam,...iako sum od ..."pamtivek"vo nego...да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 19:19
Веќе 2 денови сум во Скопје и е полно со зеленило.Браво .Тоа многу ми допаѓа.Изменето од Andjelina - 04.Јули.2010 во 03:09
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2010 во 00:37
....po toa shto vo duplite avtobusi ne mozesh ni da izlezesh ...ni da vlezesh na zadnite vrati!...gi zakatanchile so lanci i shrafovi,...za nekoj sluchajno da ne im se protne bez pari...

...pa, tolku li vi chukaat be glupchovci,изненадување...a, shto ako iznenada treba da se izleze od ...poln so dupki,  avtobus?....da ne nabrojuvam takvi situacii...

...ama , najvazno e deka mozesh besplatno na internet da si shpartash vo skapaniot avtobus!..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2010 во 00:44
Посебен е...по ѓубрето и питачите
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2010 во 01:12
pa.изненадување..i ne e tolku...barem ne tuka,..site se prljavi....ko cigani !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2010 во 04:53
realno koj saka neka reci drzava e skopje tamu se parite
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 00:28
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Центарските улички по Дебар Маало и околината, Водно и буџованските населби под Водно, Кејот на лето, Чаршијата и ќебапите, Бит Пазар во септември, големите скопски населби со богат друштвен живот, за феноменот Аеродром град во град населба. за Стара железничка, Трговскиот, сите трговски центри со своите кафичи и кафулиња, амбициозните млади, ноќниот и денскиот живот, средните шемаџиски училишта., хаотичниот Рекорд и скапаните градски автобуси.
Скопје на пролет и Скопје во зима, невидена работа.

Само Скопје  си е Скопјетрепкање
Ја реков за Парис прајш муабет, ко прочитав втор пат многу работи ме збунија...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 07:41
Посебен е потоа што кметот мисли за уживањето на Скопјани
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 13:20
Скоп­је труе на гни­леж

"До­де­ка че­кам да дој­дат од 'Ко­му­нал­на', ќе се от­ру­јам од смр­де­а­та на сопс­тве­но­то ѓуб­ре. Мно­гу не­од­го­вор­но пос­та­пу­ва­ат", се по­жа­ли жи­тел на на­сел­ба­та Ус­је.

Кан­ти­те за ѓуб­ре и кон­теј­не­ри­те во не­кол­ку скоп­ски на­сел­би со де­но­ви сто­јат пре­пол­ни. Ѓуб­ре­то кое, прак­тич­но, се пре­ле­ва од нив, гние, и од не­го се ши­ри не­под­нос­ли­ва ми­риз­ба ко­ја ги труе скоп­ја­ни.
Жи­те­ли­те на по­ве­ќе скоп­ски на­сел­би се жа­лат на не­нав­ре­ме­но­то со­би­ра­ње на сме­тот, ка­ко од пред нив­ни­те ку­ќи та­ка и од кон­теј­не­ри­те.
 
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 17:40
e изненадување..za ova ...+ si dobi..

.iako...ne si zasluzil bash !да

tuku,..koj ti dozvoli da mi go slikash,...'dvorot"?!


Изменето од brza - 21.Јули.2010 во 17:41
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 17:45
Брза...какви убави канти имаш ...ама ти ја нарушиле приватноста
------------
Скопје веќе одамна смрди...уште кога ќе ми текне дека на +40 степени....на 2 дена го собираат ѓубрето...ако не и поретко ...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 00:28
pa sega momentalno skopje e poseben po gradskata plaza koce cabana nema zbor
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44445
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 15:33
Како и да е...сепак посебен е по сите прикаски од пред 47 години
Како низ магла сеуште се сеќавам на учителката до четврто одделение,
која со еден тажен поглед ги кажуваше сите тие трауми низ
призмата на едно дете кое сета своја безгрижност од претходниот ден
морало да ја спакува во куфер и заклучи со потисокот на утрешнината
кој донел само болка изгубени блиски и лузни кои секој
нареден ден носат само прашања....
Годинава фотографии со мотиви од земјотресот како дел од изложбата
„Во знак на пријателството – оживеани спомени".
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 01:49
По старите автобузи кои при влегување смрдат,и на секоја дупка рипа цел автобус,на целата канализација од Скопје која се влева во Вардарот..
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.