IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - По што е посебен нашиот главен град Скопје?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

По што е посебен нашиот главен град Скопје?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
Автор
Порака
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 18:11
Скопје. Мојот роден град. Ах, нема поубав од него. За мене. Град во кој се родив, во кој го поминав детството, во кој живеам и уживамголемо%20гушкањесреќа
Безброј убавини. Плоштадот, калето, Реката Вардар, Камениот Мост.....големо%20гушкањесреќа


Изменето од computer - 25.Март.2010 во 18:11
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 18:29
По ѓубрето во Вардар
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 20:24
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

По ѓубрето во Вардар
...кој тече низ цела Македонија
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 22:09
poseben e vo sve po gradba arhitektura i sve sto se slucuva vo makedonija e vo metropolata skopje
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 00:01
По гужвата низ Партизанска, по циганчињата на Камени мост и по Седмица плазење
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 01:37
Центарските улички по Дебар Маало и околината, Водно и буџованските населби под Водно, Кејот на лето, Чаршијата и ќебапите, Бит Пазар во септември, големите скопски населби со богат друштвен живот, за феноменот Аеродром град во град населба. за Стара железничка, Трговскиот, сите трговски центри со своите кафичи и кафулиња, амбициозните млади, ноќниот и денскиот живот, средните шемаџиски училишта., хаотичниот Рекорд и скапаните градски автобуси.
Скопје на пролет и Скопје во зима, невидена работа.
Само Скопје  си е Скопјетрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 16:13
По што  е посебен?
Па поради тоа што во него има  најмалку скопјани.....интересен податок.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 18:00
Originally posted by renatax renatax напиша:

По што  е посебен?
Па поради тоа што во него има  најмалку скопјани.....интересен податок.


WTF?!
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 18:11

Ќе биде уште по посебен после 2014-та....заради Триумфалната капијаголема%20насмевка

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
IggyK Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IggyK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 13:46
Скопје е посебен што во исто време може да те укаса џукела и да те удри кола на пешачки додека е зелено за пешаци.
Но, општо вака, прилично мирно, пријатно местенце.
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 17:42
kazete sto ke kazete, site od strana doagaat vo Skopje od X pricini, i ovde gledaat da spasat ziva glava, dali da se skoluvaat, da se vdomat, da najdat dobra rabota i sl.Ako tolku ne vi se dopaga Skopje, zosto ednostavno ne si ostanete vo svoite provincii, i tamu sozdadete svoja kariera, semejstvo ili ne se skoluvate.Jas licno posle Skopje go pocituvam samo Ohrid , sto navistina ima sto da ponudi za sekoj posetitel. - No Skopje sekako si ostanuva Metropoliten za ostanatite gradovi
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 15:27
Скопје е посебно по збирштината од цела Македонија.Го изгуби идентитетот,душата и карактеристиките на маалското живеење.Сега со проектот 2014 ќе го докрајчат.
Видете како и што се гради и се ќе ви биде јасно.Царува урбаната мафија а каде таа ќе пројде тука трева не никнува.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 12:00
посебен е по сообраќајниот хаос секако има и позитивни работи,но тоа најмногу ме нервира во ск
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 10:04
Ми направи впечаток дека во Скопје на некој места нема табели и странец како мене се чуди по кој улуца оди.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.