IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - По што е посебен нашиот главен град Скопје?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

По што е посебен нашиот главен град Скопје?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 19:29
Po spontanite gradbi.
mnogu e zanilivo kaj se ne se gradi.
Primer mene mnogu mi se dopaga sto sekogas me iznenaduva po nekoja zgrada tamu kaj sto ne ja ocekuvam.
A posledno sto me iznenadi bese onaa cudoviste zeleno na pocetokot na starata carsija.
Mislam deka ni vo zanzibar nema takov spontanitet i takva sloboda vo gradenjeto.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 22:23
Skopjevo e edinstveno po toa sto naskoro ke ima ziteli,skoro kolkui edna mala drzava!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 23:45
eehh,...i sega ima drzavi koishto se pomali od nego,..ama ,ochigedno si mala ,..shtom ne go znaesh toa,...ama,gledam i ne si bila tolku malechka!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 11:14
po sto se ne e poznato skopjevo,super e,ima se za site vozrasti i za se4ij vkus!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 01:12
Po Trifun i po vpecatlivite gradski avtobusi,koi se generacija so dedo.... se zafrkavam.Mene licno se mi se dopaga vo Skopje,osven guzvata vo soobrakajot,posebno vo periodot od 15-17h.Inaku gradbite,arhitekturata,crkvite,Vodno itn se mi se dopaga,kulturnite nastani,kinata,pa i nokniot zivot e pozabaven od bilo kade.Pa i ne dzabe e nas glaven grad
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:41
Originally posted by Luna83 Luna83 напиша:

Po Trifun i po vpecatlivite gradski avtobusi,koi se generacija so dedo.... se zafrkavam.Mene licno se mi se dopaga vo Skopje,osven guzvata vo soobrakajot,posebno vo periodot od 15-17h.Inaku gradbite,arhitekturata,crkvite,Vodno itn se mi se dopaga,kulturnite nastani,kinata,pa i nokniot zivot e pozabaven od bilo kade.Pa i ne dzabe e nas glaven grad

luna za avtobusite si vo pravo!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 16:36
Fala za podrskata,iako ne sum od Skopje tie se edinstveno nesto sto mi bode vo oci,zasto cesto pati idam vo Skopje.Se nadevam na nekoj ke mu tekne da go obnovi vozniot park i se ke bide podobro.Pa i nasiot glaven grad da zalici malku,a mozebi tie ke pridonesat i da se rastereti guzvata ako se odredi tocni vreme na pristiganje na sekoj od niv.A ne pola saat da nema pr.15 i pose pola saat stasuvaat tri naednas.Toa e sto mi smeta vo toj preubav i dinamicen grad....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 20:07
Originally posted by Luna83 Luna83 напиша:

Po Trifun i po vpecatlivite gradski avtobusi,koi se generacija so dedo.... se zafrkavam.Mene licno se mi se dopaga vo Skopje,osven guzvata vo soobrakajot,posebno vo periodot od 15-17h.Inaku gradbite,arhitekturata,crkvite,Vodno itn se mi se dopaga,kulturnite nastani,kinata,pa i nokniot zivot e pozabaven od bilo kade.Pa i ne dzabe e nas glaven grad



баш сакам да одам на Водно, сите го фалат мечтаење
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 20:30
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Originally posted by Luna83 Luna83 напиша:

Po Trifun i po vpecatlivite gradski avtobusi,koi se generacija so dedo.... se zafrkavam.Mene licno se mi se dopaga vo Skopje,osven guzvata vo soobrakajot,posebno vo periodot od 15-17h.Inaku gradbite,arhitekturata,crkvite,Vodno itn se mi se dopaga,kulturnite nastani,kinata,pa i nokniot zivot e pozabaven od bilo kade.Pa i ne dzabe e nas glaven grad
баш сакам да одам на Водно, сите го фалат мечтаење

mn e ubavo
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 23:00
vasite majki so seksi gakicki umprofor vi gi piiiiiiiiiip umrete skopjani
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 15:46
Оф, кутриот ти....Мора да имаш некоја мака нели? Не ќе да си сепак толку лош.
Но сепак, модератори, ако ве има....

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 17:30
pa ja li sum vi kruv so imate pesni so da vi praam...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 18:03
Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

pa ja li sum vi kruv so imate pesni so da vi praam...

мали биди мирен ајде
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 18:32
LEE SITE PROTIV MENE CCC OK POBEDIVTE   

Изменето од Gavolce - 25.Април.2008 во 18:35
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.