IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали фризурата на Rihanna ви е симпатична
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали фризурата на Rihanna ви е симпатична

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 20:52
Dobro e frizurceto,ama nekako ja pravi postara..i stvarno e dosadno so site odma napravija takva frizura..
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 09:28
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
 
   да  да трепкање...дури се мислам мојава долга црна коса
   да ја скратам како нејзината...среќа



блашка,... пред да ја скратиш да размислиш,... дали би можела секој ден да ја правиш,... фенираш,... бидејќи нејзе секој ден тоа и прават,... за да и биде таква,... трепкање една моја другарка така се исшиша,... и секој ден мака мачи со предните делови..... збунетост
да ,во право си...вака некако иако е долга густа немирна, ја доведувам во ред...ако ја скратам...сигурно како другрка ти мака ќе мачам...а сакав малку промена...цел живот долга ја носам..среќа
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 09:45
Originally posted by blashka blashka напиша:

да ,во право си...вака некако иако е долга густа немирна, ја доведувам во ред...ако ја скратам...сигурно како другрка ти мака ќе мачам...а сакав малку промена...цел живот долга ја носам..среќа


Ако не ти е виткана, немаш гајленамигнување
Сум видела дека убаво стои на густа коса, со цврсто влакно- самошто ќе треба да ти ја изретчат. И скоро да не треба фенирање, за разлика од потенка, поретка коса- мораш нонстоп да ја фенираш за да ја задржи формата.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 09:51
 
 
  и нее права...виткана...не многу како црнкињине...намигнување
 ама доволно...и многу би требало ретчење...среќа
 
 инаку оваа на Риана...многу ми се допаѓа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 15:04
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
  и нее права...виткана...не многу како црнкињине...намигнување
 ама доволно...и многу би требало ретчење...среќа
 
 инаку оваа на Риана...многу ми се допаѓа...
 
 
pa ke ja peglas........
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:29
ISKRENO NE MI SE SVIGA STO 90% OD DEVOJKITE JA IMAAT ISTATA FRIZURA.OK MI E ZA NEKOI STO STVARNO IM STOI,AMA RABOTATA E VO TOA STO IMA I MNOGU DEVOJKI STO NE IM STOI TAA FRIZURA.FAKT E DEKA NE STOI NA SEKOJ I DEKA TREBA DA SI NAPRAVIME FRIZURA SPORED LICETO I RED DRUGI RABOTI,A NE ZATOA STO E VO MODA PA MORA DA NI E TAKVA KOSATA.A I ISKRENO,NE E INTERESNO,SITE SE ISTI PREPLAVEN E GRADOV SO ISTATA FRIZURA.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:30
kosata i e zakon,bas mi se svigja
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 02:03
МНОГУ ЈА ОБОЖАВАМ МИ СЕ ДОПАГАШЕ КОГА ЈА СКРАТИ КОСАТА,АМА СЕГА И Е УШТЕ ПО КРАТКА И ЦЕЛИОТ СТАЈЛИНГ И Е СМЕНЕТ КОМЛЕТНО ЗА РАЗЛИКА ОД СЕГА ПОВЕКЕ МИ СЕ ДОПАГАШЕ ПОРАНО МИ БЕШЕ ПО ЖЕНСТВЕНА......И СЕГА НЕ Е ЛОША АМА...,
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 06:45
e,..stvarno ste bile  ,.lezilebovichi,..pa,...tolkava "diskusija" za nekoja si tamu,....flizura!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 03:23

Фризурата ми се допаѓа, ама Ријана никако не можам да ја сварам. Премногу изведува и се лигави, неподнослива ми е ...

Иначе фризурчето баш е кул, ми се свиѓа посебно затоа шо е ретро и ултимејт hair-style, aма не за сите девојки, туку на оние кои им стои и кои знаат да ја носат таа фризура.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:51
нека%20ти%20е%20срамне
воопшто не ми се допаѓа со ептен кратка коса...
посимпатична беше на почеток кога се појави
со долга коса...
 


Изменето од Schatzii - 07.Август.2010 во 12:52
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 13:34
Боље и е кратката коса.
Изгледа по различно од сите типки на поп сценава.
И и` стои.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 13:55
premnogu eksperimentira ne mi se dopagja bash!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 19:47
краткава фризура ич не ми е убава, многу е машка.на почеток на кариерата имаше многу убава, долга, виткана коса, и незнам кој ја излажа дека ќе изгледа поубаво ако ја скрати!!!
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.