IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
Автор
Порака
redhead Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај redhead Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 21:33
Сенката на ветерот и Играта на ангелот- К.Р.Зафон
Папата Јована - Дона Вулфолк Крос
Илјада неверојатни сонца - К.Хосеини
Катедрала на морето - И.Фалконес .....
A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.

Oscar Wilde
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 21:34
Демијан - Херман Хесе среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 22:53
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ако не сте ја прочитале АТЕНТАТ од Јасмина Кадра,прочитајте ја
многу убава книга за бомбашите самоубици,нивната кауза и и животот на нивните блиски

и секако-ПАРФЕМ од Патрик Зискинд


Za "Atentat" nemam zborovi,... prekrasno cetivo, a "Parfem" ke se potrudam da ja najdam.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 02:17
Книга за егото - Ошо
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:44
Norveska Shuma i 
Dali me chekash  (ovaa ja procitav pred nekoj den , ja preporacuvam) среќа
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:51
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Norveska Shuma i 
Dali me chekash  (ovaa ja procitav pred nekoj den , ja preporacuvam) среќа
сите негови се преубавида

"Јас те сакам повеќе"

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 22:31
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Norveska Shuma i 
Dali me chekash  (ovaa ja procitav pred nekoj den , ja preporacuvam) среќа
сите негови се преубавида

"Јас те сакам повеќе"

U pravo si , procitav 4 od nego ,i site mu se top ,no ovaa mi probudi pojaki emocii na krajot голема насмевка...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:23
I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:28
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка

Ah taa Vestica....kolku mi bea grozomorni prvite 100-tina strani, nemav sila da ja docitam....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:35
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by bluebell bluebell напиша:

I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка

Ah taa Vestica....kolku mi bea grozomorni prvite 100-tina strani, nemav sila da ja docitam....
zosto ma Gabi ne si ja docitala????......pa taa e mn popularna pomegju prilepskite "vestici" голема насмевка patem gi pozdravuvamголемо гушкањебакнеж
always look on the bright side of the life!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 01:44
Vladetelot - Makijaveli
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2013 во 00:50
Braka Karmazovi-F.Dostoevski
Кон врв
Miss.Independent Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2013
Локација: In my Dreamland
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miss.Independent Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2013 во 22:27
П.С Те Сакам
Гневот на Ангелите.
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2013 во 07:34
,,Ivona sto ja nema ,,prekrasna kniga.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.