IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 18:52
Зоки Коки, ако некој ја пропуштил среќа

http://kupot.on.net.mk/onnet/bookbox/zoki-koki
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 20:52
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Зоки Коки, ако некој ја пропуштил среќа

http://kupot.on.net.mk/onnet/bookbox/zoki-koki


јас ја прочитав...

фина ствар среќа за тепање време ... а воедно и нешто послободно и без цензура...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 11:40
Дефинитивно...нај голем впечаток ми остави книгата.....Уште паметам како трчав накај дома од училиште за да ја дочитам...среќа


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 16:03

И јас се сеќавам добро на оваа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
харизма Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај харизма Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 23:21
франсоа саган - добар ден таго среќа
ИЛЈАДА НЕВЕРОЈАТНИ СОНЦА - ХАЛЕД ХУСЕИНИ
преубава книга за животот на жените во авганистан, тажно но вистинито тага


Изменето од харизма - 13.Декември.2010 во 23:25
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 13:50
Originally posted by харизма харизма напиша:

франсоа саган - добар ден таго среќа
ИЛЈАДА НЕВЕРОЈАТНИ СОНЦА - ХАЛЕД ХУСЕИНИ

преубава книга за животот на жените во авганистан, тажно но вистинито тага
Od Huseini  - Lovec na Zmejovi, isto taka prekrasno cetivo za zivotot na lugjeto, a posebno na decata vo Avganistan,  sekako tazna prikazna тага
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 17:22
ако не сте ја прочитале АТЕНТАТ од Јасмина Кадра,прочитајте ја
многу убава книга за бомбашите самоубици,нивната кауза и и животот на нивните блиски

и секако-ПАРФЕМ од Патрик Зискинд



Изменето од Andjelina - 14.Декември.2010 во 17:30
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 14:47

Mokjta na segashniot mig - EKART TOL

-Ne e kniga shto se prochituva i ostava (barem za mene).
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 21:39
Vladetelot-Nikolo Makijaveli
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 22:58
Пајажината на Клементина
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2011 во 18:01



Pa site knigi vo ovaa kiga ostavaat vpecatok.Stvarno se odbrani Najdobrite knigi od prastaro vereme pa do denes toest do koga e izdadena knigta toest do 2007.Knigite se poredeni po prvoto objavuvanje i pisuva koga e objavena knigata god i rag na pisatelot i dali ima nekoja nagrada kigta i pisatelot i dali ima filmska adaptacija istata kiniga i potoa sleduva mal tekst so analiza na knigta.knigava e genialana sekoj koj treba da znae nesto od literaturta treba da ja ima ovaa kniga i da gi procita ovi dela sto se vo nea.znaci mora da gi procita pred da umre kako sto veli naslovot. I naslovot e odlicen.Na nea rabotele internacionlen tim od okoli 30 i nesto kriticari profesori i publicisti so eden glaven urednik.

Изменето од ARTE - 23.Февруари.2012 во 17:03
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 09:04
Living in the light -Shakti Gawain

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 17:08



PA Ovie pisateli se edni od najdobrite vo svetot site 501.Pa taka i nivite dela site dela od ovie pisateli vo ovaa kniga ostvaat silen vpecatok.Stvarno se odbrani Najdobrite pisateli kako sto veli naslovot 501 great writers ili 501 golem pisatel i taka i naslovot e odlicen.Od prastaro vereme pa do denes toest do najmladite pisateli.A inace poredeni se po godina na radzane gore ima god na radnaje i kade se rod i god na umirane i gade se umreni ako se umreni i niven stil na pisuvanje i potoa ima mal tekst so nivna biografija za sekoj pisatel a od strana se poredni nivite dela.a i izubiluva so mogu ilustracii prvo nivni sliki pa i drugi sliki povrzani so nivite dela.knigava e genialana sekoj koj treba da znae nesto od literaturta treba da ja ima ovaa kniga i da gi procita ovi pisateli barem po edno ako ne i povece dela od niv od tie pisateli sto se vo nea..Na nea rabotele internacionlen tim od okoli 20 i nesto kriticari profesori i publicisti so eden glaven urednik.I Ova kniga ni doaga od kreatorot na na 1001 books you must read before you ili 1001 kniga sto mora da ja procitas pred da umres. Ilezena e 2009 god.

Za zal kaj nas ja nema da se kupi kako sto nisto nema ovde.ja kupiv od Beograd letovo.


Изменето од ARTE - 23.Февруари.2012 во 18:42
Кон врв
redhead Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај redhead Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2012 во 21:31
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:



ако не сте ја прочитале АТЕНТАТ од Јасмина Кадра,прочитајте ја
многу убава книга за бомбашите самоубици,нивната кауза и и животот на нивните блиски

и секако-ПАРФЕМ од Патрик Зискинд
[IMG]http://www.yu4you.com/slike/knjiga/2041_Patrik_Ziskind_parfem.jpg">



Парфем е прекрасна книга, се помачив додека ја најдов. Ама за оваа книга треба да имаш "желудник" да ја прочиташ. Иако има многу детали во ниеден момент не се осетив како да ме загушуваат,напротив се е складно напишано.
Малку језива книга,ама мене многу ми се допадна.Дефинитивно книга која што остава длабок впечаток.
A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.

Oscar Wilde
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.