IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
Автор
Порака Обратен редослед
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Прочитана книга што оставила длабок впечаток
    Испратена: 12.Март.2019 во 21:59
Кога Ниче плачеше - Ирвин Јалом

Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ljupcea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јануари.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupcea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2018 во 15:25
Znam deka komentarov ti e star. Se obiduvam da je pronajdam kniga Rozata od Voda. Me interesira kade bi mozel da ja kupam.
Кон врв
Moona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јануари.2018
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Moona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2018 во 22:56
Славејот и Ленинградска зима од Кристин Хана
Кон врв
Илија Чамбов Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2017
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Илија Чамбов Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2017 во 16:24
12.

Изменето од Илија Чамбов - 01.Февруари.2018 во 17:02
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2017 во 22:39
Originally posted by Илија Чамбов Илија Чамбов напиша:

Колку денари ја продава/ш книгата „Македонска Александрида“ (извин што не сум најпрецизен)?

Не е проблем со прецизност , повеќе си ми конфузен со истово прашање по сите теми.
Појасни или цитирај за која книга и од кој член си заинтересиран,за да можеш да дојдеш до информација.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Илија Чамбов Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2017
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Илија Чамбов Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2017 во 17:37
8.

Изменето од Илија Чамбов - 01.Февруари.2018 во 17:00
Кон врв
Фолксвагенка Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Девојка му на Фолки

Регистриран: 08.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Фолксвагенка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2013 во 19:49
„Играта на ангелот“ и „Заточеник на небото“ од Карлос Руиз Зафон. Сега уште да ја најдам „Сенка на ветрот“ и да завршам со типов...
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2013 во 07:34
,,Ivona sto ja nema ,,prekrasna kniga.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Miss.Independent Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2013
Локација: In my Dreamland
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miss.Independent Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2013 во 22:27
П.С Те Сакам
Гневот на Ангелите.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2013 во 00:50
Braka Karmazovi-F.Dostoevski
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 01:44
Vladetelot - Makijaveli
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:35
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by bluebell bluebell напиша:

I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка

Ah taa Vestica....kolku mi bea grozomorni prvite 100-tina strani, nemav sila da ja docitam....
zosto ma Gabi ne si ja docitala????......pa taa e mn popularna pomegju prilepskite "vestici" голема насмевка patem gi pozdravuvamголемо гушкањебакнеж
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:28
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка

Ah taa Vestica....kolku mi bea grozomorni prvite 100-tina strani, nemav sila da ja docitam....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2012 во 00:23
I Jas sum obozavatel na Murakami,.....inaku  "Vestica", sto ja procitav letovo seuste ne ja zasenila druga kniga голема насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.