IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СОЖИВОТ - нешто доста чувствително
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОЖИВОТ - нешто доста чувствително

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 17>
Автор
Порака
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 20:51
STRAAAAV ahahahah , prasaj gi komitite koga se igrase vo Skopje , Milano - Vardar,  dali sedea ovie od klanot na Bajrush vo centarot na stadionot obikoleni so navivaci , si peeja si pcueja, i nikoj niti im svirna , a da ne zborime za nesto drugo, ahahaha smesen si , te molam da prasas nekoj komit, i ke ti kaze , pls
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 21:06
abe klan bajrus i komanija ne gi gledam naka jug, nakaj istok nekako so e rabotava a pazi go ova, vo nekoj od vasite gradovi ne e bitno koj bea napadnati poznati moj drugari naviaci ama so policijata itn bela spreceni vasite i na siodvejne nasive vi rekoa ke videte koga ke dojte kaj nas.
EDEN NE DOJDE EDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN

Pak tie fudbalercinata streseni od strav, ama znaes so napravivime nie? Gi pocastivime i im rekovme ne se plasete vas fudbalercinata ne ve tepame, da imase nekoj drug na tribinceto ke bese druga prikazna.
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 21:12

pred da napadnes nekoj albanec , osiguruvaj prvin da ne ima nekoj pistoj ili noz , i da ti napravi spomenik na lice mesto ahahahah , kako ednaska sto mi se sluvci mene bev so eden drugar i se setnavme vo makedonki, da lovime nesto sezona bese, i nekoi mangupi pocnaa da trcat kon nas, ahaaha a samo da znaes kako se vratija, BEGAAAAJ ima pistol ahahaha

Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 21:20
i so ako imas pistol dzek si?pa i so pistoli ne dojdoa, ni eden ne dojde bidejki ovie tolku se budali vo vasiot grad bea 50 % od navivacite ama policijata ja eba cela rabota.
Kazi mi more ZNAES DA ti kazam neso: telinata so pistoli i so nozoj so se falat i tepaat se NAJGOLEMI PEDERI I PICKI=ne se tie mazi

Jas sum DZEK so toa STO GO MOZAM , UMEAM i pravam. Pa sea ti dur vises na pc po cel den ili koj k*r ne znam so prajs, jas praam 300 raboti za to vreme, od fizicki, psihicki i tehnicki i PAMETEN ASPEKT

p.s. So posledniov muabet se glea deka si dete duri pomalo od mene, da bese pameten vozrasen ke kazuese neso treto.


Изменето од kojotovik - 12.Ноември.2007 во 21:31
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 21:58
Абе остајте го љочкава нели гледате дека сето она што неможе да го направи го пишува на форумот од мака зошто Македонците им го прават на шиптарите.Љоч кажи им како јадеа ќутек сите шиптари од Куманово,глава несмееа да кренат,сите шиптарски дуќани беа затворени на месец дена.Сега пак кога ке им текне на Кумановците ке ги затворат дуќаните и ке ги тепаат каде стигаат.Кажиу им зошто несмеете да учите у Македонски училишта,кажи како ви ги дупат булчињата малечкиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 23:34
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Pa da ne dade gospod da se storam kako vas, i ciganinot da te tepa i da ne mozes da mu se osfetis , pa kaj go ima ova lugje, dali viee voopsto imate madinja , pa kazete mi koj sl. mk. se odmazdil na nekoj albanec,

ZA BOOGIE , choveku dali znaes ti koga go ubija Sasho  Bokserot od Kumanovo , go ubija  od semejstvoto na Klanot na Bajrush , site znaevme deka on go ima ubieno, i zena mu na Sasho go imala videno deka on bil ,
I za da bide neverojatno tragicko i smesno isto taka, Koga ke go sudat ovoj albanecot na sud, doagja zenata na Sasho za da svedoci, i ona vika NEEEE NE E OVOJ UBIECOT ahahahahahahahahahah , zamislete go izdade mazot za pari , sega covekot e sloboden i si uziva , ali eden vas mangup pomalku, i sega Boogie kazi mi ti mene zosto onie rabotnicki se setaat so albanci non stop, zosto dozvoluvate tie da odat na sekoj natprevar na Milano , i da se storan devojki kako od Turskiot Harem,
Koj vo ovoj slucaj e ARGAT , jas sum bil na eden natprevar na Milano vo Kumanovo, i vasite mazi makedonci , Se Kolnam vo Allah se peese makedonskata himna , ovie mazistata ne stanaa na noze, isto kako i nie albancite, pa posle nie ja ispeavme Albanskata himna, i onie stanaa na noze :)))) ahahaha paradoks , navistina zalosno e od vasa strana


 Vo Biblijata nikade ne se spomnuva Osveta, toa e primitivizam, koj mozebi go prapgira Islamot, ama eve i USA sega se bori protiv Islamot ,taka da nema uste dolgo da trae, koga sakajki da im go lizete g...t na USA ke pocnete da se hristijanizirate.
  Posraniot na pomokaniot mu se smee. kaj se culo i videlo :)))))))))))
 
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 23:35
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

pred da napadnes nekoj albanec , osiguruvaj prvin da ne ima nekoj pistoj ili noz , i da ti napravi spomenik na lice mesto ahahahah , kako ednaska sto mi se sluvci mene bev so eden drugar i se setnavme vo makedonki, da lovime nesto sezona bese, i nekoi mangupi pocnaa da trcat kon nas, ahaaha a samo da znaes kako se vratija, BEGAAAAJ ima pistol ahahaha



 Toj pistolot da go zemes, da ja popusis malku cevkata i potoa da go povleces skrapaloto...veruvaj golema USLUGA ke si napravis NA SAMIOT SEBE,  i na zemjava sto ja gazat takvite kako tebe
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:07
Кој циркус ти збориш бе алоооо!
Кое милано кој Бајруш дали си ти нормалеееенннннн ееееее.
Тебе многу те тепале Македонците кога се буневте изгледа имаш потрес на мозок добиено.Кажи каков ќутек јадевте,кажи како ве тепаше и старо и младо и машко и женско.Абе следниот пат нема да ги пуштаме жените да ве тепаат излив на мозок сте добилеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 10:47
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

pred da napadnes nekoj albanec , osiguruvaj prvin da ne ima nekoj pistoj ili noz , i da ti napravi spomenik na lice mesto ahahahah , kako ednaska sto mi se sluvci mene bev so eden drugar i se setnavme vo makedonki, da lovime nesto sezona bese, i nekoi mangupi pocnaa da trcat kon nas, ahaaha a samo da znaes kako se vratija, BEGAAAAJ ima pistol ahahaha



SO PISHTOLI I NOZEVI I BABA MI ZNAE DA SE "TEPA" -  bre LJOCH!!!!  смеење

DOVOLNO E DA NAUCHI SAMO KAJ DA "KLIKNE" ILI "BODNE" EDNASH. намигнување

Pa neli tie "borachkite' veshtini vi odea edno vreme - ili samo za pred kamera beshe toa, zosto sakate da bidete vo centar na vnimanie, postojano???  газење%20од%20смеење



Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 11:10
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Pa da ne dade gospod da se storam kako vas, i ciganinot da te tepa i da ne mozes da mu se osfetis , pa kaj go ima ova lugje, dali viee voopsto imate madinja , pa kazete mi koj sl. mk. se odmazdil na nekoj albanec,

ZA BOOGIE , choveku dali znaes ti koga go ubija Sasho  Bokserot od Kumanovo , go ubija  od semejstvoto na Klanot na Bajrush , site znaevme deka on go ima ubieno, i zena mu na Sasho go imala videno deka on bil ,
I za da bide neverojatno tragicko i smesno isto taka, Koga ke go sudat ovoj albanecot na sud, doagja zenata na Sasho za da svedoci, i ona vika NEEEE NE E OVOJ UBIECOT ahahahahahahahahahah , zamislete go izdade mazot za pari , sega covekot e sloboden i si uziva , ali eden vas mangup pomalku, i sega Boogie kazi mi ti mene zosto onie rabotnicki se setaat so albanci non stop, zosto dozvoluvate tie da odat na sekoj natprevar na Milano , i da se storan devojki kako od Turskiot Harem,
Koj vo ovoj slucaj e ARGAT , jas sum bil na eden natprevar na Milano vo Kumanovo, i vasite mazi makedonci , Se Kolnam vo Allah se peese makedonskata himna , ovie mazistata ne stanaa na noze, isto kako i nie albancite, pa posle nie ja ispeavme Albanskata himna, i onie stanaa na noze :)))) ahahaha paradoks , navistina zalosno e od vasa strana


MOLI BOGA DA NE POCHNAT SO OSVETA - BRE BUDALO SCHIPSKA!!!! молитва

ZOSTO AKO POCHNAT - NEMA DA ZASTANAT SE DODEKA I POSLEDNIOT SHCKIP NA SVETOV E SVITKAN!!!  трепкање
PA SEGA TI BROJ!!!!  голема%20насмевка


Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:26
Bogie, pa ne mi odgovori na nisto sto napisav, dali e vistina deka vasite mladi makedonki se storeni devojki od haremot na Bajrush Milano, dali e vistina deka onie odat na sekoj natprevar so bajruSh CLAN , ne za nesto nego za da imat so sto da se zanimat vo poluvremeto od 15 minuti,
Neka mi odgovori nekoj Komit, dali ovie mangupite od Bajrush Clan bea srede stadionot vo Lozhata , i si pcueja si vikaa, a vie bevte site okolu, i nikoj ne stana barem da im svirne , da ne zborime za nesto povise,
Samo svrti malku po kafulinjata niz centarot na gradot i vidi so kogo se druzat makedonkite,
AJDE NEKA MI IDGOVORI NEKOJ ZA OVA, AJDE POSTO JAS IMAM FAKTI AHAHAHAHAH < MOZAM SO SLIKI DA VI UKAZAM , ahahahahah Bogie odgovor cekam dali e tocno ova sto go pisuvam , ahahahaha
A za ovie devojkite jas site gi znam po Ime i po ziveacka , edna e kerka na eden pravoslaven svestenik :)
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:41
Се ти е одговорено,знаеш дека не е така тоа го докажаа Кумановците кога ги тепаа сите шиптари по куманово.Нели кажавме дека се беше скршено а само булите излегуваа на улица за да завршат работа со Македонците - невини се веруј.Кажи како јадевте ќутек кажиголема%20насмевка
Кон врв
AK47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Октомври.2007
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 286
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:48
Nie sme jadele kjotek ?????????? A kade toa ??? koga ste fatele nekoj sam , komu pak ne mu boli k*rot i odi kaj sto nema ni eden albanec , i so glava krenata zboruva se smee , im zboruva na zenskite , gi faka istite,
A jas licno so edni moi drugari sum tepal kauri srede gradot , ni policijata ne mozese da ne spreci , a sto ke fatite nekoj tamu vo vasiot del toa ne e nisto , ali da ti odi na tvoj del , i da te tepa , toa e nesto  ;)
Ali sigurno i za ova sto pisuvas , se raboti za minato vreme :)
A ssega se Kolnam se peese makedonskata himna, imase okolu 100 makedonci ne stanaa na noze, ahahahah a koga ja peavme albanskata stannaa ahahaha
Ziveo Bajrush Clan, ziveo je Zija, Shurdhant , Qeli , Ximi,
Ziveo je UCK Sto  go tepavme 6 meseci Romeo Zivic :)
A zosto ne se vrakaat vasite vo Matejche i Opae ako se tolku jaki, zosto drzavata ne gi stiti ????
nema madinja coveku toa e poveke od jasno,
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 16:08
Originally posted by AK47 AK47 напиша:

Nie sme jadele kjotek ?????????? A kade toa ??? koga ste fatele nekoj sam , komu pak ne mu boli k*rot i odi kaj sto nema ni eden albanec , i so glava krenata zboruva se smee , im zboruva na zenskite , gi faka istite,
A jas licno so edni moi drugari sum tepal kauri srede gradot , ni policijata ne mozese da ne spreci , a sto ke fatite nekoj tamu vo vasiot del toa ne e nisto , ali da ti odi na tvoj del , i da te tepa , toa e nesto  ;)
Ali sigurno i za ova sto pisuvas , se raboti za minato vreme :)

A ssega se Kolnam se peese makedonskata himna, imase okolu 100 makedonci ne stanaa na noze, ahahahah a koga ja peavme albanskata stannaa ahahaha

Ziveo Bajrush Clan, ziveo je Zija, Shurdhant , Qeli , Ximi,

Ziveo je UCK Sto  go tepavme 6 meseci Romeo Zivic :)

A zosto ne se vrakaat vasite vo Matejche i Opae ako se tolku jaki, zosto drzavata ne gi stiti ????

nema madinja coveku toa e poveke od jasno,


Primetuvas li kolku si glup, samiot si postavuvas prasanja i si davas odgovor, se razotkrivas, a vamu baras sozivot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,398 секунди.