IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Цртање/сликање-дарба или работа?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цртање/сликање-дарба или работа?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 15:07
JA OBOZAVAM UMETNOSTA IMAM VAAKULTET STO I NA NEKOJ NACIN E I POVRZAM SO SLIKARSTVOTO NO SAKAM DA KAZAM DARBATA JA IMAM OD MALI NOZE NO OD SEKOGAS JA CUVAM MIRNA NE JA EKSPONIRAM ,MISLAM TOA E TOLKU CUDNO KAKVA ENERGIJA E TOA NA PR. MOZE DA SE SLUCI NEKOLKU MESECI DA NEMAM CKRTNATO NI EDNA LINIJA AMA KOGA MUZATA DOAGA NEPRASA, VULKAN OD EMOCII KOI POBUDUVAAT DRUGI CUSTVA KON DRUGA DIMENZIJA,NESTO PREKRASNO.
Кон врв
diviner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diviner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 04:50
znaes so jas ne crtam od koga sum mal nitu sum sakal crtanje ..... no za 10 meseci imam 90 sliki u platno ..... 2 izlozbi ....nitu studiram nesto ne umetnost tuku vopsto ... sum odlucit u ovoj zivot da postignuvam bez diploma ... nitu znam tekniki nitu kategorii jas ednostavno si fakam boja i si ja vadam visok energijata so ja imam (sega) ... a koa pocnav bese drug slucaj oti prestanav i da pusham cigari i da zemam droga .... znaci pocnav napnatosta si ja vadev u platno ili neznam kako da objasnuvam .... anyway sea planiram proekt protiv drogata ... znaci toa so si go naogav u drogata go najdov u slikanjeto (umetnosta) , toa moto nekako ... ova e veke druga tema

.... sea dali treba darba ili neee ??? toa site go znaat ne mora i jas da kazam ... ama so poveke vreme pominuvas se po vnatre vleguvas znaci i rabotata e ama .... 1% za mene a darbata 99%
vazno e sekoj covek da si go vadi kreativniot covek od sebe oti site go imat .... i tie so ne veruvat deka go imat samo treba da barat ... mos jas go najdov u cuden nacin ama toa ne mora da znaci i za bilo koj

KREATIVNOST namesto dROGA

tuka mozete da si gledate pogolem del od moite crtezi :
       
http://youtube.com/watch?v=CysJPmbOoiY
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 03:26
Originally posted by diviner diviner напиша:

znaes so jas ne crtam od koga sum mal nitu sum sakal crtanje ..... no za 10 meseci imam 90 sliki u platno ..... 2 izlozbi ....nitu studiram nesto ne umetnost tuku vopsto ... sum odlucit u ovoj zivot da postignuvam bez diploma ... nitu znam tekniki nitu kategorii jas ednostavno si fakam boja i si ja vadam visok energijata so ja imam (sega) ... a koa pocnav bese drug slucaj oti prestanav i da pusham cigari i da zemam droga .... znaci pocnav napnatosta si ja vadev u platno ili neznam kako da objasnuvam .... anyway sea planiram proekt protiv drogata ... znaci toa so si go naogav u drogata go najdov u slikanjeto (umetnosta) , toa moto nekako ... ova e veke druga tema

.... sea dali treba darba ili neee ??? toa site go znaat ne mora i jas da kazam ... ama so poveke vreme pominuvas se po vnatre vleguvas znaci i rabotata e ama .... 1% za mene a darbata 99%
vazno e sekoj covek da si go vadi kreativniot covek od sebe oti site go imat .... i tie so ne veruvat deka go imat samo treba da barat ... mos jas go najdov u cuden nacin ama toa ne mora da znaci i za bilo koj

KREATIVNOST namesto dROGA

tuka mozete da si gledate pogolem del od moite crtezi :
       
http://youtube.com/watch?v=CysJPmbOoiY
BRAVO ZA TEBE,NEMAS POJMA KOLKU MI E MILO STO GO PROCITAV TVOJOT POST STO KAZUVA DEKA SE E MOZNO SAMO AKO USPEES DA GO OTVORIS TOJ SVET,NELI? KOLKU SAMO E CUDNO SETO TOA!?TE RAZBIRAM POTPOLNO NO DA NE ZVUCAM GRUBO NO MISLAM DEKA I SAMATA DRUGA TE IMA POTTIKNATO DA JA PRONAJDES VRATATA KON TAMU.MISLAM KON TOJ SVET.NEMOJ DA BIDAM POGRESNO SVATENA ,LUGE NEMOJTE DA SE DROGIRATE NE CINI,..........ZNAM.A TI MOJ PRIJATELE (BAREM SAKAM DA MISLAM DEKA E TAKA) PRODOLZI PO TVOJOT PAT I NIKOGAS NE SE VRTI NAZAD , USTE EDNO BRAVO ZA TVOJATA POSVETENOST DA SE BORIS ,PRODOLZI TAKA.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 00:13
Diviner me izraduva ,me trogna ,me ostavi bez zborovi.
BRAVO sto ja ostavi drogata,pekolot ne e za tvojata umetnicka dusa, tvori i pomogni im na drugite so tvojot proekt.Bi sakala od vreme na vreme da ne informiras kako napreduvas.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 23:14
OSET ZA BOI,LJUBOV KON CRTANJETO I MNOGU RABOTA.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 14:51
Znam deka clenot RUSHKA ima talent...vidov..
sigurno gi ima i drugite raboti koi gi posochuva
se e potoa do ponatamoshnoto shkoluvanje i
da,sekako zelbata...taa e presudna

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 15:27
Originally posted by diviner diviner напиша:

znaes so jas ne crtam od koga sum mal nitu sum sakal crtanje ..... no za 10 meseci imam 90 sliki u platno ..... 2 izlozbi ....nitu studiram nesto ne umetnost tuku vopsto ... sum odlucit u ovoj zivot da postignuvam bez diploma ... nitu znam tekniki nitu kategorii jas ednostavno si fakam boja i si ja vadam visok energijata so ja imam (sega) ... a koa pocnav bese drug slucaj oti prestanav i da pusham cigari i da zemam droga .... znaci pocnav napnatosta si ja vadev u platno ili neznam kako da objasnuvam .... anyway sea planiram proekt protiv drogata ... znaci toa so si go naogav u drogata go najdov u slikanjeto (umetnosta) , toa moto nekako ... ova e veke druga tema

.... sea dali treba darba ili neee ??? toa site go znaat ne mora i jas da kazam ... ama so poveke vreme pominuvas se po vnatre vleguvas znaci i rabotata e ama .... 1% za mene a darbata 99%
vazno e sekoj covek da si go vadi kreativniot covek od sebe oti site go imat .... i tie so ne veruvat deka go imat samo treba da barat ... mos jas go najdov u cuden nacin ama toa ne mora da znaci i za bilo koj

KREATIVNOST namesto dROGA

tuka mozete da si gledate pogolem del od moite crtezi :
       
http://youtube.com/watch?v=CysJPmbOoiY


Браво за искреноста и за талентот!!!
Ти си доказ дека кога се сака се се може, а на некои слики препознав (или можеби така си мислам) некои тешки за тебе мигови.
Драго ми е уште еднаш што си се оттргнал од тоа зло.
Поддршка од менеголемо%20гушкање


Изменето од maria_magdalena - 15.Април.2008 во 15:33
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 16:45
Nikogas ne sum znael da crtam...koga bev mal na likovno stalno decata mi se smeeja na moeto crtanje, a ja bev prinuden so boksovi da ne im bide tolku smesno
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 01:56
PRED SE ZADOVOLSTVO
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 02:53
talent
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 16:27
Некои имаат дарба за талент...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 16:30
darba darba darba

dzabe e rabotata
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 18:50
Talent treba da postoi,no ne e dovolen.Potrebno e mnogu rabota,ima mnogu raboti koi treba da se naucat.Darbata e osnova koja treba postojano da se nadograduva i sekako ucenjeto e iskustvo,vednas moze da se zabelezi razlika pomegju prvata slika i 50ta slika,napredokot e vidliv.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 18:16
samo treba da go sakas toa i se e lesno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.