IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 25>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:23
Ne znaci deka ako e deckoto ljubomoren i deka te saka..kolku cesto toa e samo kapric..ednostavno ne saka devojkata da se gleda so drugi maski a toj normalno pravi so si saka niz gradov..takvi primeri milion gi ima..na sekoj cekor..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 20:00
Ljubomorata e dokaz deka partnerot saka da ve poseduva.
Ljubomorata e mesanje vo slobodata na partnerot.
Zasto da ste Ljubomorni, nesto vi fali?
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 03:42
Originally posted by bobsa bobsa напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

ljubomora=nesigurnost vo sebe...strav od gubenje na sakanata lichnost...

A LJUBOMORA E NA DEVOJKATA DA I ZABRANAM DA ISKCA SO DRUGI MASKI ?? I DA I KAZAM DEKA E PREMNOGU UBAVA PA SE PLASAM DA NE I NAPRAVI NEKOJ NESTO NA SILA? I TOGAS SUM NESIGUREN DEKA KE JA IZGUBAM? KOJ MISLI DEKA OVA E LJUBOMORA NEKA SI JA PUSTA DEVOJKATA DA MU SETA SO DRUGI TIPCI JAS MOJTA NE JA PUSTAM, A ONA AKO SAKA DA PRAI NESTO SO DRUG TOA E VEKE DRUGO, AKO SAKA SAMA DA ISKACA SO DRUGI MASKI TESKO VASE STO SI IMATE TAKVA. NE ZA DZABE REKLE KAKO KE JA NAUCIS TAKA KE PRAI, AKO JA NAUCAM KAKO STO SAKAM NEMA DA BIDAM LJUBOMOERN
MORE NEMA DA IGRA KAKO STO SVIRAM,TUKU KE SVIRI NA INSTRUMET JAS KAKOV STO SAKAM I TAKA KE IGRA
MALA SALA


pa dobro bre, koj maz ili koja zena izleguva so nekoj od sprotiven pol na samo koga e vekje vo vrska? ne lupaj zeleni, ako nekaj/a saka da e so tebe, nema da izleguva so drugi na samo, ke izleguva so tebe i ponekogash so prijateli/ki na kafe i toa e toa.

muabetot e ovde sosema drug. moze taa otishla na fakultet i tamu nekoj ke i se pushti i shto, nema da bidesh ljubomoren? ne mora zena da izleguva so drugi mazi za da i se pushta nekoj, dodvoruvanje ne se sluchuva samo vo kafichi bato. ti gledaj devojkata da e srekjna so tebe, za da ne odi po drugi, a sekoj koj saka nekogo e ljubomoren vo odredeni situacii, se razbira vonormalni kolichini

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:55
Малку љубомора, е здрава работа, но до одредени граници, се додека љубомората не премине во опсесија, односно контрола, каде се движи, што работи партнерот, во времето кога нас не нема. Тоа е веќе немање доверба, и , кој нема потреба.
Кон врв
bobsa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobsa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 21:42
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by bobsa bobsa напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

ljubomora=nesigurnost vo sebe...strav od gubenje na sakanata lichnost...

A LJUBOMORA E NA DEVOJKATA DA I ZABRANAM DA ISKCA SO DRUGI MASKI ?? I DA I KAZAM DEKA E PREMNOGU UBAVA PA SE PLASAM DA NE I NAPRAVI NEKOJ NESTO NA SILA? I TOGAS SUM NESIGUREN DEKA KE JA IZGUBAM? KOJ MISLI DEKA OVA E LJUBOMORA NEKA SI JA PUSTA DEVOJKATA DA MU SETA SO DRUGI TIPCI JAS MOJTA NE JA PUSTAM, A ONA AKO SAKA DA PRAI NESTO SO DRUG TOA E VEKE DRUGO, AKO SAKA SAMA DA ISKACA SO DRUGI MASKI TESKO VASE STO SI IMATE TAKVA. NE ZA DZABE REKLE KAKO KE JA NAUCIS TAKA KE PRAI, AKO JA NAUCAM KAKO STO SAKAM NEMA DA BIDAM LJUBOMOERN
MORE NEMA DA IGRA KAKO STO SVIRAM,TUKU KE SVIRI NA INSTRUMET JAS KAKOV STO SAKAM I TAKA KE IGRA
MALA SALA


pa dobro bre, koj maz ili koja zena izleguva so nekoj od sprotiven pol na samo koga e vekje vo vrska? ne lupaj zeleni, ako nekaj/a saka da e so tebe, nema da izleguva so drugi na samo, ke izleguva so tebe i ponekogash so prijateli/ki na kafe i toa e toa.

muabetot e ovde sosema drug. moze taa otishla na fakultet i tamu nekoj ke i se pushti i shto, nema da bidesh ljubomoren? ne mora zena da izleguva so drugi mazi za da i se pushta nekoj, dodvoruvanje ne se sluchuva samo vo kafichi bato. ti gledaj devojkata da e srekjna so tebe, za da ne odi po drugi, a sekoj koj saka nekogo e ljubomoren vo odredeni situacii, se razbira vonormalni kolichini


normalno deka ke bides ljubomoren, sekako deka samo vo kafic ne se slucuva dodvoruvanje, jas bas se naogam vo taa situacija sto sea devojkata ke mi pocne na fax jas baram rabota, znam deka ke ima takvi tipci sto ke i se pustaat i sto da praam? sigurno nema da i kazam nema na fakultet. mene muabetot mi bese deka nema da ja pustam da iskaca so luge sto ne gi znam, zasto ima sekavi samo PAZI SE I OD SVOI

Изменето од bobsa - 28.Септември.2008 во 21:43
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 01:06
hehe a ti da ne si i tatko ili majka pa da ne ja pushtash?taa ako te saka, nema da izleguva so drugi, ako ne te saka, ke pravi sho i e kef i ke te laze kaj bila i so kogo.ne mozesh na nikogo neshto da mu zabranish.nekoj ako saka ke napravi neshto, pa shto saka neka bide uzivaj i ne se zamaraj, nema shto da i zabranuvash, taa si znae i sama kako treba a kako ne treba.zadovolna zena ne se sheta so drugi mazi osven so svojot

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 13:02
...za ljubomora pomegju dvajca ne mora da postoi tret!!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 18:56
...da,ne mora da postoi,moze i da se izmisli
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 20:22
Originally posted by The wolf The wolf напиша:

Секој  во својот  живот бил заљубен,а со самото тоа сигурно  и  љубоморен (помалце или повеќе)!! Сакам да ги  чујам вашите коментари за тоа дали  љубомората е доказ дека некој  те сака,дали  е неопходна...итн.



Љубомората не е доказ дека некој те сака... нормално е да постои љубомора, ама ако е претерана, тогаш е веќе опсесија... мене ништо не ми докажува тоа што мојот партнер е љубоморен, напротив... ме прави да се чувствувам дека ме поседува, а човек не може да биде ничија своина...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
bobsa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobsa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 01:25
Originally posted by IQ IQ напиша:

hehe a ti da ne si i tatko ili majka pa da ne ja pushtash?taa ako te saka, nema da izleguva so drugi, ako ne te saka, ke pravi sho i e kef i ke te laze kaj bila i so kogo.ne mozesh na nikogo neshto da mu zabranish.nekoj ako saka ke napravi neshto, pa shto saka neka bide uzivaj i ne se zamaraj, nema shto da i zabranuvash, taa si znae i sama kako treba a kako ne treba.zadovolna zena ne se sheta so drugi mazi osven so svojot

jas ne se slozuvam so tebe, site devojki ne se pametni i ne se od ist kalap praeni, ubavo e da ne se zamaras i da ostais da tecat rabotite kako sto treba, a ako ostavas na toa rabotite da si idat kako sto treba odnosno vo slucajov devojkava da prai sto kako i tekne... zatoa treba malku i zabi da pokazes, a za toa ako saka da naprai nesto ke naprai vo parvo si pozz
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:20
ijkn kmkl lkl; ;l,; klkl;
kl;kl ;l';l;'


Изменето од zbunet - 30.Септември.2008 во 12:33
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:30
Љубомората не е знак дека те сака, туку дека е страшно осамен/а кога ќе помисли на тебе.








Изменето од filmadzijka - 30.Септември.2008 во 12:26
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 10:42
Ljubomorata e dokaz deka na partnerot nesto mu fali, ne e celosen, pa zatoa saka drugata polovina da ja poseduva. Nesposobnosta ja pokriva so ljubomora. Toj sto e ljubomoren daleku e od toa da go saka partnerot. Ljubomorata e sebicnost.
Кон врв
veronika_new Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veronika_new Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 10:45
Ljubomorata od bilo koja strana za mene pretstavuva nesigurnost vo sopstvenata ljubov kon partnerot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.