IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 25>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 00:44
Pogolem problem prestavuvaat tie sto provociraat ljubomora
Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 00:52
malku ljubomora vo ljubovta e potrebno kako sol vo jadenjeto:
ako se pretera nema dea bide vkusno, a i stetno e po zdravje






Изменето од eurydice - 12.Мај.2008 во 00:52
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 00:52
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Pogolem problem prestavuvaat tie sto provociraat ljubomora

Toa se obicno onie sto baraat dokaz deka se sakani poradi nivnata nesigurnost,a izgleda dobivaat samo lazna ljubomora i gluma,pa taka ostanuvaat vo zabluda deka nekoj e lud po niv
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 04:43
Nema jubov bez ljubomora...

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 12:20
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Nema jubov bez ljubomora...


kojsumjas do nekade si vo pravo... no ljubomorata moze i ljubovtaa da e unisti! Se e zdravo i dobro dodeka e vo merka, no ako se pretera togas toa vise nisto nema so ljubov, toa e za mene bolest!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 13:43
Originally posted by mamma mamma напиша:

Ljubomorata e chuvstvo isto kako i ljubovta,omrazata,tagata,radosta...
Neznam zoshto site se zgrozuvame od nea???



I da nadopolnam...i tagata,a i site ovie gore navedeni chuvstva se loshi koga ke se pretera..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 01:00
Ne e deka ja sakam...
Ama i bev ljubomoren deneska u p... m...

Zoso znam deka nikogas nema
da ja imam...



Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 11:43
љубомората е доказ на недоверба, на слабост... ако ме сака ќе ме сака без да се сомнева во секое машко што ќе го погледнам... без да ме прашува за секој број во мојот именик.... без да се чуди на мојот одговор... не,.... љубомората не е никаков доказ на љубовта.... а доколку сум со него, треба да му биде јасно дека јас сум САМО со него.... и дека нема зошто да ме интересираат други....

само, пуста љубомора,...... чуда прави......
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 11:48
EEEEEEEEEEE BISERCE AMA NE MISLAT SITE KAKO TEBE...
I NE SE SITE KAKO TEBE DOKOLKU SI TI TAKVA KAKO SHTO PISHUVASH......
INACE LJUBOMORATA E DOBRA VO OGRANICENI KOLICINI...
NE PRETERANO PO MALKU ZA DA GO POTSETUVA DRUGIOT DEKA IMA NEKOJ SHTO MISLI NA TEBEI SHTO SE GRIZI
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 11:54

Љубомора, доказ дека недостига доверба и аргумент дека те сака.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 11:57
Zenata ima dve strani od liceto, znaci za dvajca...e pa...ednata strana isturi i zezok zejtin i vecno ke bide tvoja
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 01:05
NEMA LJUBOV BEZ LJUBOMORA(DO GRANICA)KAKO I NEVERSVO BEZ PRICINA
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 01:45
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

љубомората е доказ на недоверба, на слабост... ако ме сака ќе ме сака без да се сомнева во секое машко што ќе го погледнам... без да ме прашува за секој број во мојот именик.... без да се чуди на мојот одговор... не,.... љубомората не е никаков доказ на љубовта.... а доколку сум со него, треба да му биде јасно дека јас сум САМО со него.... и дека нема зошто да ме интересираат други.... само, пуста љубомора,...... ГЛУПОСТИ прави......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 12:40
Originally posted by напиша:

љубомората е доказ на недоверба, на слабост... ако ме сака ќе ме сака без да се сомнева во секое машко што ќе го погледнам... без да ме прашува за секој број во мојот именик.... без да се чуди на мојот одговор... не,.... љубомората не е никаков доказ на љубовта.... а доколку сум со него, треба да му биде јасно дека јас сум САМО со него.... и дека нема зошто да ме интересираат други.... само, пуста љубомора,...... чуда прави......


да се цитирам самата себе кажав еднаш, сега само да се дополнам... љубомората можеби била некаков доказ дека те сака, да,... пред 100 години !!!! сега сме во 21век, каде што има тооооолку многу начини да си ја покажеш љубовта... а некој да најде баш со љубомора... хммм не баш
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.