IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака
The wolf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубомора -доказ дека те сака или..??
    Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:23
Секој  во својот  живот бил заљубен,а со самото тоа сигурно  и  љубоморен (помалце или повеќе)!! Сакам да ги  чујам вашите коментари за тоа дали  љубомората е доказ дека некој  те сака,дали  е неопходна...итн.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:47
imase tema za ova ,siroka i opsirna , imas arzlicni tipovi na ljubomora, nekoja od ljubov , zavist heheeeee , e sega dali vie sakate da incirate ljubomora so vaseto flertanje , e sega veke toa e druga rabota , kako mozam da i bidam ljubomoren na mojata devojka koga taa me gleda samo mene . Ako svrlja ili flerta , kako miluvate , vo mojot konkreten slucaj , nema ljubomora t.e. ne ja iskazuvam pred nea , no posle nekolku dena zavrsuva vezata , po moznost prosledena so preljuba od moja strana , dobro zacineta , se zavrsuva so solzi i lelek . i zosto ?
zatoa sto taa sakala da proveri dali e taa seuste jaka p**ka , da si ja dokaze samata na sebe svojata zenstvenost , ups , flertuvacka mok .
arno ama kaj mene takvi raboti nema , ili ili
treto nema .
Posle se sami sme si odgovrni za sebe i go snosime posledicite od nasote ponekogas debilni postapki .
Se najdobro.
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 13:53
poentata mi e deka lugeto iniciraat ljubomora , mozes kao na primer :
 
Situacija 1.
sedis na masa so devojkata .
Doaga nekoe nejzino drugarce od odamna .
Ovaa pisti ,vristi , svrsava ,euforija bre ejjjjjjj se poljubava , namignuva , dogovara kafe (get the picture).
 
situacija 2.
sedis na masa so devojkata .
Doaga nekoe nejzino drugarce od odamna .
Taa kulturno i pristojno se pozdravuva , normalno so prijatelska pristojna nasmevka , kako sto treba . Mu dava na znanje deka ima decko .
 
Eh sega , so ke mi e drolja so saaka da mi inicira mene ljubomora, znaci ako saka taa jas da patam , jas velam ne . Ti droljo ke patis.
 
e sea , koja situacija ke ja primenite zavisi kolkava k*rva ste ili kolkava doblesna osoba .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
The wolf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 14:40
hehe prijatelce bas me iznasmea sega!!donekade i se slozuvam  so tebe,vo pravo si deka sami  si  odreduvame dali  ke si patime ili  ne od ljubomora....!!Ne  znam dali temava bila postavena porano, jas sum nov clen  na forumov,pola mi se prostuva ! Bas  me interesira dali  ti si od onie tipovi kojsto  sakaat  sekojdnevno da ja kontroliraat svojata ponezna polovina??Dali  si opsesiven tip???
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 14:45
koga sakas nekogo se razbiraa deka ne ti e seedno kako se odnesuva..
vsusnost, ljubomorata e mnogu normalna reakcija se dotogas dodeka se kontrolira. ako se raboti za licnost sto ne zasega-razbirlivo e deka ne sekogas mozeme da bideme ramnodusni, no so otvoren razgovor moze da se nadminat site nepotrebni raspravii predizvikani od ljubomora.
od druga strana ne gi razbiram onie sto velat deka nikogas ne se ljubomorni na svoite partneri?
da, ne davaat povod mozebi, no tolkava ramnodusnost kon odnesuvanjeto na sakaniot/sakanata....malku mi e simptomaticno...
na kraj pak mi teknuva mojata omilena pogovorka:
COVEK E COVEK DODEKA MOZE DA SE VOZDRZI!!!!!
people are strange
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 14:58
jas ne sum opsesiven tip , ne sum takov , ne i se javuvam po cel den da ja prasam kaj e,  da ja kontroliram ,im zabranuvam da mi dzvonat dodeka sum na rabota , ne daj boze na sostanok ako sum da dzvoni , ili stvarno ne daj gospo da prasa koga ke si odam doma , mame mamino ke i e*am. inaku Zena ako saka, ke se ebi i pred tvoi oci za toa , a kamo li nastrana sama голема%20насмевка , ne daj gospo da nameri nesto .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:33
JAS LICNO, SAKAM DA CUVSTVUVAM BLAGA LJUBOMORA
TAA DAVA NEMIR I VOZBUDA
A KOGA VEKJE NE JA CUVSTVUVAM,
NA NEJZINO MESTO DOAGJA RAMNODUSNOST
BBBBBUUUUU.....NEMA POGROZNO CUVSTVO
OD RAMNODUSNOST
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
The wolf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:35
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

koga sakas nekogo se razbiraa deka ne ti e seedno kako se odnesuva..
vsusnost, ljubomorata e mnogu normalna reakcija se dotogas dodeka se kontrolira. ako se raboti za licnost sto ne zasega-razbirlivo e deka ne sekogas mozeme da bideme ramnodusni, no so otvoren razgovor moze da se nadminat site nepotrebni raspravii predizvikani od ljubomora.
od druga strana ne gi razbiram onie sto velat deka nikogas ne se ljubomorni na svoite partneri?
da, ne davaat povod mozebi, no tolkava ramnodusnost kon odnesuvanjeto na sakaniot/sakanata....malku mi e simptomaticno...
na kraj pak mi teknuva mojata omilena pogovorka:
COVEK E COVEK DODEKA MOZE DA SE VOZDRZI!!!!!


se slozuvam  deka covekot e covek  dodeka moze da se vozdrzi!!sekoj si  ima  svoi granici za tolerancija,kontrola  i  za toa sto e normalno ili ne!
Zatoa i se razlikuvame,ne sme isti. pozdrav Ekaterinaсреќа
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:35
Ne sekogash ljubomorata e vrzana so ljubovta.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
The wolf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:38
Originally posted by hektor hektor напиша:

jas ne sum opsesiven tip , ne sum takov , ne i se javuvam po cel den da ja prasam kaj e,  da ja kontroliram ,im zabranuvam da mi dzvonat dodeka sum na rabota , ne daj boze na sostanok ako sum da dzvoni , ili stvarno ne daj gospo da prasa koga ke si odam doma , mame mamino ke i e*am. inaku Zena ako saka, ke se ebi i pred tvoi oci za toa , a kamo li nastrana sama голема%20насмевка , ne daj gospo da nameri nesto .


hektore hektore junacino!!!!!среќа


Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:42
Originally posted by mamma mamma напиша:

Ne sekogash ljubomorata e vrzana so ljubovta.
 
DA, I JAS PRAVAM RAZLIKA MEGJU MALATA SKOKOTLIVA  DVIZECKA LUBOMORA I
TESKATA, BOLNA I PSIHOPATSKA LJUBOMORA
 
UF SO SUM LJUBOMORNA NA TVOITE UBAVI ZABIголема%20насмевка
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
The wolf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The wolf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 15:48
pozdrav kejt-d -grejtнамигнување

ramnodusnosta ubiva,te sece vo koren!!!!!!!
nema revolucija  i evolucija bez ljubomora lol
sexy mamma ,vo pravo si  ljubomoren mozes da  bides za mnogu raboti kojsto ne se povrzani so ljubovta
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 16:02

JAS SAKAM LUGJE KOI GI POKAZUVAAT SVOITE EMOCII:

RADOST, TAGA, BES, LJUBOMORA

AKCIJA DECKI, AKCIJA

SO POMIREN, SO PORAMNODUSEN, SO PONEAKTIVEN =

....PONETESAKAM!!!

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2007 во 16:19
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Ne sekogash ljubomorata e vrzana so ljubovta.
 
DA, I JAS PRAVAM RAZLIKA MEGJU MALATA SKOKOTLIVA  DVIZECKA LUBOMORA I
TESKATA, BOLNA I PSIHOPATSKA LJUBOMORA
 
UF SO SUM LJUBOMORNA NA TVOITE UBAVI ZABIголема%20насмевка


трепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.