IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 25>
Автор
Порака
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 19:09
Za mene ljubomora prestavuva glup izlez

Za toa sto ne e mozno ako "Tvojta"devojka se pozdravi so drugar ti odma da mislis deka odma neso ona misli so nego
ili ako nekoj i titnal,pisal komnetar na prijateli

Ako ona te saka iskreno nema mesto za ljubmora zoato kje bides siguren vo neja itn...
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 10:27
onaa li4nost koja e ljubomorna ne moze samo na eden/edna partnerka da e ,a za drugite da ne e!

toa vi e samo nedostatok na samodoverba...nisto drugo!!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
SLABICKA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLABICKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 18:55
nikako ne se soglasuvam so tezata deka ako nekoj e ljubomoren toj i te saka.poznavam nogu parovi koi poradi ljubomorata zavrsile nesrekno.ima mnogu podobri i poromanticni nacini da nekomu se pokaze deka ni znaci i deka sebicno go posakuvame samo za sebe.ljubomorata ja unistuva i poslednata kapka ljubov
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 20:17
Ako ne pokazuva znaci na agresivna ljubomora do zakani za ubistvo ili kastriranje, ne priznavam deka me saka
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 23:48
Ljuomorata ne e dokaz deka te saka,ima granica ama ne da se pretera ,ljubomorata e bolest,ima drugi nacini na dokazuvjne kolku te saka ,a ne ako ljubomori te saka i gotovo...samo moze da janarushi poveke vrskata i da dojde do finish.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 23:57
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

onaa li4nost koja e ljubomorna ne moze samo na eden/edna partnerka da e ,a za drugite da ne e!toa vi e samo nedostatok na samodoverba...nisto drugo!!!
i ti si vo pravo ponekogash
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 23:59
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ako ne pokazuva znaci na agresivna ljubomora do zakani za ubistvo ili kastriranje, ne priznavam deka me saka
 
znaci izrazot "kje umram od ljubov" vo tvojot slucaj ima bukvalno znacenjeголема%20насмевка
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 00:05
Da umres od zenska raka, toa e dobra smrt.

Indijancite sekogas cenele dobra smrt, vo borba so neprijatelot ili so silno zivotno
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 20:57
Ljubomorata e dokaz deka partnerot saka da ve poseduva.
Ljubomorata e mesanje vo slobodata na partnerot.
Zasto da ste Ljubomorni, nesto vi fali?
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 19:53
Hmmm cudna rabota e ljubomorata Posebno koga ke ti se javi bivsi decko so kogo ne si cela godina i zapocne da dramatizira zosto ti si prodolzila so zivotot
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 20:01
ne ne e bash taka

koga nekogo sakas se javuva custvo na pripadnost
ne e toa so vika becenevem - deka saka da te poseduva
nego pripadnost , custvoto deka si pripagjate eden na drug

pripadnosta moze da bide i kon rabotnosto mesto
ili kon clenovite na nekoe drustvo

no da se vratime na ljubovta

koga kje se pojavi custvo deka nekoj vi dira vo vasa pripadnost togas se pojavuva ljubomora

ako snema custvo na pripdnost, snemuva ljubomora

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 20:05
se slozuvam
Кон врв
bobsa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobsa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 04:50
Originally posted by IQ IQ напиша:

ljubomora=nesigurnost vo sebe...strav od gubenje na sakanata lichnost...

A LJUBOMORA E NA DEVOJKATA DA I ZABRANAM DA ISKCA SO DRUGI MASKI ?? I DA I KAZAM DEKA E PREMNOGU UBAVA PA SE PLASAM DA NE I NAPRAVI NEKOJ NESTO NA SILA? I TOGAS SUM NESIGUREN DEKA KE JA IZGUBAM? KOJ MISLI DEKA OVA E LJUBOMORA NEKA SI JA PUSTA DEVOJKATA DA MU SETA SO DRUGI TIPCI JAS MOJTA NE JA PUSTAM, A ONA AKO SAKA DA PRAI NESTO SO DRUG TOA E VEKE DRUGO, AKO SAKA SAMA DA ISKACA SO DRUGI MASKI TESKO VASE STO SI IMATE TAKVA. NE ZA DZABE REKLE KAKO KE JA NAUCIS TAKA KE PRAI, AKO JA NAUCAM KAKO STO SAKAM NEMA DA BIDAM LJUBOMOERN
MORE NEMA DA IGRA KAKO STO SVIRAM,TUKU KE SVIRI NA INSTRUMET JAS KAKOV STO SAKAM I TAKA KE IGRA
MALA SALA

Изменето од bobsa - 26.Септември.2008 во 05:09
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 13:14
Moze da iskoci, ama so garderoba ja sto ke i odberam i vise nikogas nema da posaka da iskoci
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.