IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Не можам да спијам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Не можам да спијам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 26>
Автор
Порака
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 23:50
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Neznam sto e razlikata pomegju mene i vas ama jas legnuvam okolu 21 se budam pred sedum od osum som na rabota i taka. Posle rabota mnogu pati ke prilegnam nekoj saat ama navecer pak ke zaspijam i pokraj toa sto ke ispijam ponekoe kafe.



e sto da se kaze na ova....blaze tebe!
jas nemam legnato vo 21, ne pamtam od koga.
prvo zaradi obvrskite doma koj mi ostanuvaat za navecer, a i da legnam nema teoretski sansi da zaspijam.
ima denovi koga sum izmorena i od umor ne mozam da spijam.
people are strange
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 00:03
Originally posted by влечка влечка напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење A zosto mislis deka pati od nesonica? Duri veli deka ni kafeto ne mu smeta da zaspieголема%20насмевка


A koj kazal deka pati od nesonica?
Procitaj malce povnimatelno sto napisavнамигнување
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 00:04
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Neznam sto e razlikata pomegju mene i vas ama jas legnuvam okolu 21 se budam pred sedum od osum som na rabota i taka. Posle rabota mnogu pati ke prilegnam nekoj saat ama navecer pak ke zaspijam i pokraj toa sto ke ispijam ponekoe kafe.
 
Otsekogas im zaviduvav na lugeto koi umeat da spijat taka dobro i bez problem...i denje da se dreme pa uste i noke da se spie.
Ako ima nekoja tajna kako go postignuvas toa-ke ti bidam blagodarna dokolku ja spodelis. среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 00:26
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Neznam sto e razlikata pomegju mene i vas ama jas legnuvam okolu 21 se budam pred sedum od osum som na rabota i taka. Posle rabota mnogu pati ke prilegnam nekoj saat ama navecer pak ke zaspijam i pokraj toa sto ke ispijam ponekoe kafe.

 

Otsekogas im zaviduvav na lugeto koi umeat da spijat taka dobro i bez problem...i denje da se dreme pa uste i noke da se spie.

Ako ima nekoja tajna kako go postignuvas toa-ke ti bidam blagodarna dokolku ja spodelis. среќа


mislam deka se raboti za praktikuvanje JOGA
people are strange
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 00:38
Odam poleka na pokusavanje na spijenje broj 2.....
Se nadevam deka ke uspeam...лутина
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 02:30
e sega i jas konecno dobivam signali za spienje....
cao drustvo
people are strange
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 02:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Otsekogas im zaviduvav na lugeto koi umeat da spijat taka dobro i bez problem...i denje da se dreme pa uste i noke da se spie.
Ako ima nekoja tajna kako go postignuvas toa-ke ti bidam blagodarna dokolku ja spodelis. среќа
 
Имам една пријателка која, порано, кога ќе се соберевме кај неа цело друштво во соба, умееше да се повлече во креветот во истата соба во која и ние бевме и покрај сета бучава и домот од цигари да си заспие како пајче. На идење, ќе ја разбудевме за да ја поздравиме и таа ќе не поздравеше, а другиот ден не се сеќава дека сме ја разбудиле среќа
Е тоа се вика сон намигнување
 
Како го постигнува тоа? И завидувам, но сум заборавил да ја прашам. Знам дека никогаш не идела на јога, значи тоа не е. Но познавајќи ја, мислам дека има способност кога ќе ја допре перницата, да направи Shut Down на мозокот и на целокупниот ден, да заборави на сите обврски и грижи, и страсно да го зграпчи ќебето и просто да се вљуби во сонот љубов
 
Бај д веј, јас практикувам кратка молитва пред спиење. Тоа многу ми помага и за сонот. Во молитвата му благодарам на Бог за сите убави моменти од изминатиот ден, а и го молам за утрешниот, за Негово водство, да ме заштити од ненадејни опасности, да ми даде доволно енергија да ги завршам сите обврски тој ден, да не потклекнам на евентуалните искушенија, да ја исполнам Неговата воља итн.
Предавајќи Му ги сите грижи на Бог, сонот ми доаѓа по инерција.
Еве ти едно стихче за добра ноќ:
"Секоја своја грижа префрлете ја на Него (Бог), зашто Тој се грижи за вас." (1 Петрово 5:7)
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 02:38
И јас си легнувам. Добра ноќ на сите големо%20гушкање
п.с. Loptice, ајде дружи не мене и екате во сон... не мораш да го чуваш секоја вечер форумов, немај гајле, никој не ги краде постовите голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 02:44
Da znaes deka ke si legnam...pokusaj broj 3намигнување
Ne gi kradat postovite?
Sum videla na kajgana nekoji indenticni postovi kako tuka.
Sumnivo mi e nestoзбунетост
Po cela nok se pravi copy-pasteлутина

газење%20од%20смеење
Laku nok

"Секоја своја грижа префрлете ја на Него (Бог), зашто Тој се грижи за вас." (1 Петрово 5:7)големо%20гушкање
 

NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:37
Луѓе два ипол е. Прва ноќна стража заврши. Ќе сака некој да ме замени? зевање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:44
Naravno...jas i izmisliv straza na forumov i jas ke go cuvamсреќа
Samo ti idi da nanas....
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:51
Можам да спијам, ама не сакам.
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:53
Blago tebi.среќа
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 02:54
Блазе мене.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.