IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - А да ја прошетаме Македонија ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

А да ја прошетаме Македонија ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:32
pREUBAVA NASA MAKEDONIJA ZA ZAL MALKU JA POZNAVAM.SAKAM DA GI POSETAM MANASTIRITE,SMOLARSKITE VODOPADI I BI SAKALA DA MI POSOCITE I DRUGI LOKACII.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 21:56
МАКЕДОНИЈА Е ПЛАНИНСКА ЗЕМЈА, А ПЛАНИНИТЕ НИ СЕ ВИСТИНСКИ БИСЕРИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 20:45
До распадот на екс ЈУ, си шетав повеќе низ неа, но и низ МАкедонија. Сега изричито си шетам- викендувам, одмарам и си запознавам сеуште поатрактивни предели во Македонија.
Жалосно е што добар дел од македонците и денес одат во душманска Атина а не си ја познаваат татковината.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mornar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 23:17
Sakam da setam ama sum so loso zdravje i ne sum finaniski moken.
,,ALEA JAHTA EST,,
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 21:19
Многу би сакал во овој момент да сум во КАЛИШТЕ, во ресторанот на Томе Разме на добра риба и добро вино. Кај Томе Разме  се е  доброи домашно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:44
pa na site mesta sakam,ali zapadna makedonija najvishe,megjutoa na eksurzii na site mesta odam,kade sho ne vodat
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 13:05
Kocani, branata Gratce, manastirot Sv.Pantelejmon
 
Kriva Palanka, manastirot Sv.Joakim, vodopadite kaj Radibus,German
 
Berovo, gore kaj ezeroto
 
mislam deka e dovolnoнамигнување
apce
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 22:08
КОГА ПРВПАТ ГО ПОСЕТИВ БЕРОВСКОТО ЕЗЕРО( поради спортски риболов),ВОСХИТЕН ОД ГЛЕТКАТА ШТО СЕ ПРОСТИРАШЕ ЛЕВО И ДЕСНО ОД ПАТОТ, СЕЛАТА ПРЕД БЕРОВО, ЕЗЕРОТО И НЕГОВАТА ОКОЛИНА...НЕ МОЖЕВ А ДА НЕ СИ ГО ПОСТАВАМ ПРАШАЊЕТО- КАКО МОЖЕЛЕ МАЛЕШЕВЦИ ДА ЈА ОСТАВАТ СЕТА ТАА УБАВИНА И ДА СЕ НАСЕЛУВААТ ВО СТРУМИЦА И ОКОЛНИТЕ СЕЛА?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 23:12
Originally posted by mornar mornar напиша:

Sakam da setam ama sum so loso zdravje i ne sum finaniski moken.


шетањето е лек за лошото здравје...се разбира во соодветни дози, не претерано...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 04:11
Bi odela:
man.Joakim Osogovski,man . Veljusa,Krusevo,na Kozuv,bi sedela denje ,noke na Plaoshnik i bi "buljela" vo Najubavoto ezero OHRIDSKO!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 22:48
Kozuf
http://www.adventuretoursmk.com/pictures/metovelevski/images/Kozuf%20Mountain....JPG Mrezichko,Kozuf

http://www.korab.org.mk/images/mrezicko_pejsazKozuf.jpg

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 22:49
Leunovo,Mavrovsko ezero
http://www.panoramio.com/photos/original/1711582.jpg

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 22:52
Pelister,Pelisterski ochi

http://bitola.gordsys.net/images/library/general/w040.jpg
http://www.soros.org.mk/konk*rs/065/images/175.jpg

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 22:59
Brajchino...Prespa                                                                   Golem grad

http://www.viaggiareibalcani.net/img/brajcino1.jpg http://i228.photobucket.com/albums/ee100/PRESPAR7/Prespa%20Album%201/prespa6.jpg

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.