IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - А да ја прошетаме Македонија ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

А да ја прошетаме Македонија ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
zumbulka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zumbulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 08:08
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Ако сте по планинарење, од душа препорачувам да тргнете по Галичица и да пешачите по нејвисокиот нејзин дел. На една точка ќе имате мо`ност да ги видите од една страна Преспанско, од друга страна Охридско Езеро. Милина невидена!


dali nekogas si odela na patot megu Debar i Struga, kaj branata Globocica da vidis sto se ubavini...
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 11:21
ако не сте биле, ова е место шо морате да го посетите... Знае некој кое е ?

Кон врв
anac Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 19:13
Vevcani so sigurnost!
Abe drzava si se lugeto:)!
Mozete da si izvadite i pasos i da ja videte kamenata ploca na koja se napisani site iminja na nepozelni licnosti vo Vevcani!
:)
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 19:28
не знам дали овој последниов пост беше одговор на моето прашање... ако да, ондак одговорот е погрешен...
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 12:07
Секогаш сум сакала да видам некои места, а никогаш не сум одлучила- еве денеска тргнувам! 
Пример, Вевчани, Лазарополе, Струмички водопади, Кокино, Мариово, Пелистер...манастири сакам да посетам исто.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 13:13
..tipuvam na Mavrovo...reonot okolu selo Leunovo....љубов
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 14:51
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

..tipuvam na Mavrovo...reonot okolu selo Leunovo....љубов


нешто поисточно ќе да е... Ретко кој верувајте го има ова видено а неверојатно е, и многу лесно достапно...
Кон врв
heana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 18:10
http://www.forum.idividi.com.mk/smileys_novi/6.gif
[големо гушкање]
Ne bi bilo loso da otideme DO Pelister,Belasica,Krusevo...
Кон врв
zajasna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajasna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 01:52
Najubav del od Makedonija e zapadniot. posebno mi se dopaga predelot po tecenieto na Radika. Nemam zborovi za opis, veruvam deka toj predel nikoj ne ostava ramnoduesn
Sekogas e ubavo da se slusnat razlicni mislenja zasto toa ja zbogatuva idejata
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 18:41
Originally posted by zajasna zajasna напиша:

Najubav del od Makedonija e zapadniot. posebno mi se dopaga predelot po tecenieto na Radika. Nemam zborovi za opis, veruvam deka toj predel nikoj ne ostava ramnoduesn
 
 
 Mavrovo, Radika, Manastir Bigorski, Debarsko ezero...

 
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
AK-47 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AK-47 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 20:11
Originally posted by zajasna zajasna напиша:

Najubav del od Makedonija e zapadniot. posebno mi se dopaga predelot po tecenieto na Radika. Nemam zborovi za opis, veruvam deka toj predel nikoj ne ostava ramnoduesn


Spored lugjeto takvo e i mestoto :) sala
Mi se dopagjat planinskite predeli, iskacuvanje nagore, Radika e super oblast, ima mesti ubavi, samo koj da gi poseti,Nema pari do nekoe okolno selo da se odi , a kamo li podaleku, gledajte gi strancite kako sekoja godina obavezno odat nekade podaleku uzivaat. Doagjaat od Hrvatska, Srbija , Slovenija za da se iskacat na Korab, a nie od tuka ne mozeme da odime.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

ако не сте биле, ова е место шо морате да го посетите... Знае некој кое е ?

 


ај да не ве мачам...

Козјак...
Кон врв
orbita Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orbita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:24
KOJ NE BIL VO MANASTIROT VO S.VELGOSTI-OHRID DA ODI. PREKRASNO E!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 19:30
 
 
 
 
  BEROVO...BEROVSKOTO EZERO...I OKOLINATA...PREKRASNI PREDELI...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.