IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Стари филмови '60 '70 '80
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стари филмови '60 '70 '80

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 14:44
Originally posted by anakin anakin напиша:

starite filmovi voospto ne se podobri od novitesamo se malku ponostalgicnislumdog milioner e mnogu dobar film i retko starite mozat da se merat so negocivilizacija ide napred i filmovite so nejaa nostalgija si e nostalgijanemorame da si se lazeme tuka

старите поносталгични? па секако ,подобри се.кога пак ќе се направи нешто толку добро како Clockwork orange, 8 1/2 , Mirror, The seventh seal, Wings of desire,а околу slumdog, ти го направи најдобар на сите времиња, шо не е. сламдог не дека е лош ,ама има ногу подобри од него. дали го имаш гледано City of God - супер бразилски филм, е тоа ти е нешто. нели му е доста на човек од повторување на клишеа, те једно те исто, у новите не се нуди оригиналност.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 21:38
da eve eden : Mouchette - na Robert Breson
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 02:11

Papillon       

by Franklin J. Schaffner

Simnat od visokite planini
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 22:05
1.pojadok kaj tifani......... super filmceeeeee
2.sjaj vo trevata.........ekstra
Кон врв
BUMFRANK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUMFRANK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 20:12


Стварно добар филм

Изменето од BUMFRANK - 08.Септември.2016 во 20:13
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.