IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Стари филмови '60 '70 '80
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стари филмови '60 '70 '80

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 16:30
Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

odneseni od viorot e zaaaakon film
да, ако сакаш филм што ќе го гледаш два дена плазење
инаку старите фиолмови имаат убави, големи пораки за разлика од новиве, но новиве пак никогаш не се досадни, а и глумата е подобрена намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 16:11
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

odneseni od viorot e zaaaakon film
да, ако сакаш филм што ќе го гледаш два дена плазење
инаку старите фиолмови имаат убави, големи пораки за разлика од новиве, но новиве пак никогаш не се досадни, а и глумата е подобрена намигнување


како може да не ти е досадно да праат 5 американски пити, 2 луге во црно , 3 мисии невозможно, и еден тон романтични драми/комедии, монотони акциони филмови, подновување  на Роки, рамбо,  те једно те исто, тоа па тоа. Нема ли тука да спомне Nostalgia ,Mirror,Stalker од на Andrei Tarkovski; 8 1/2 , La Dolce Vita  od  Federico Felini; Clockwork orange - Stanley Kubrick, One flew over the cuckoo nest - Milos Forman; Breathless(a bout de soufle)- jean Luk Godard; сеа има и некои исклучоци, The Fountain (2007) ми е  најдобар филм излезен последните неолку години,
Inland Empire - na david Lynch e супер филм, guy richie константно си прави добри фимови, а околу глумата дека е подобрена не би се сложил. кои се најдобри глумци и последните неколку години? Ал Пачино, џек николсон,роберт де ниро, кевин спејси,морган фримен,.. а сите тие се стари доста, а кој од овие новите е сагл'м,  orlando blum? хајден кристенсен? фреди принц џуниор? леонардо ди каприо?и ред други. не би рекол.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 22:39
Originally posted by angelmk angelmk напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

odneseni od viorot e zaaaakon film
да, ако сакаш филм што ќе го гледаш два дена плазење
инаку старите фиолмови имаат убави, големи пораки за разлика од новиве, но новиве пак никогаш не се досадни, а и глумата е подобрена намигнување


како може да не ти е досадно да праат 5 американски пити, 2 луге во црно , 3 мисии невозможно, и еден тон романтични драми/комедии, монотони акциони филмови, подновување  на Роки, рамбо,  те једно те исто, тоа па тоа. Нема ли тука да спомне Nostalgia ,Mirror,Stalker од на Andrei Tarkovski; 8 1/2 , La Dolce Vita  od  Federico Felini; Clockwork orange - Stanley Kubrick, One flew over the cuckoo nest - Milos Forman; Breathless(a bout de soufle)- jean Luk Godard; сеа има и некои исклучоци, The Fountain (2007) ми е  најдобар филм излезен последните неолку години,
Inland Empire - na david Lynch e супер филм, guy richie константно си прави добри фимови, а околу глумата дека е подобрена не би се сложил. кои се најдобри глумци и последните неколку години? Ал Пачино, џек николсон,роберт де ниро, кевин спејси,морган фримен,.. а сите тие се стари доста, а кој од овие новите е сагл'м,  orlando blum? хајден кристенсен? фреди принц џуниор? леонардо ди каприо?и ред други. не би рекол.
абе сакав да кажам дека денешниве се понапредни во секој случај
овие што ги наброи се само три, има многу повеќе филмови барем од девеесетите што можам да ги набројам
и мене ми е глупо што искачаат во повеќе делови, се губи смислата на првичната приказна во филмот
а инаку има добри филмови, мислам дека добриот филм не зависи од тоа дали е стар или нов
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 20:43
понапредни , можда у смисол на специјални ефекти , побогат буџет, али никако у смисла на креативност. се со излегне ново го имаш оноа чувство ''еј па ја веќе сум го видел овоа некаде'' a секоја чест на исклучоците.али поретки се.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 21:24
najbolji se ,..starite dobri,..westerni !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:15
Originally posted by angelmk angelmk напиша:

понапредни , можда у смисол на специјални ефекти , побогат буџет, али никако у смисла на креативност. се со излегне ново го имаш оноа чувство ''еј па ја веќе сум го видел овоа некаде'' a секоја чест на исклучоците.али поретки се.
да де тоа сакав да го кажам, а се согласувам и дека има премногу клишеа
да не ме сфатите погрешно, мене ми се свиѓаат и старите и новите филмови
а прееска сакав да кажам дека не се сите филмови од типот на америчка пита, и не се баш ретки исклучоците
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 01:33
Вртоглавица. Хичкок
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 01:41
BEN HUR  so charlton heston,...AFRICHKA KRALICA,.MALTESHKI SOKOL.so hemfri bogart,..prava klasika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 22:18
Vanishing point
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 11:56
Bal na Vampirite
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 15:18
one flew over the cuckoos nest(1975)so jack nickolson go gleav pred nekoj den mnogu dobar film
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 23:20
Vencana za mafija
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 23:29
starite filmovi voospto ne se podobri od novite
samo se malku ponostalgicni
slumdog milioner e mnogu dobar film i retko starite mozat da se merat so nego
civilizacija ide napred i filmovite so neja
a nostalgija si e nostalgija
nemorame da si se lazeme tuka

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 23:35
isto vazi i za stari crtani filmovi
nitu snezana, nitu bambi nitu 101 dalmatinec pa nitu aristocats nemozat da se merat so WALL-E

lugjeto denes se postrucni i vo tehnikata i vo ideite i vo cuvstvata

jap

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.