IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 23:25

Имало убави песни на овој албум од КАролинчето. Онака чалгиски, носталгични, мераклиски... уф.Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 23:30


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 23:46

Љуби нека жежи...


Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2014 во 00:48

КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА ГОЧЕВА

Големо скопско затворање на проектот "Македонско девојче со Каролина Гочева" во Борис Трајковски на 13ти декември!
После распродадените 6 (шест) последователни концерти во Македонската Опера и Балет и распродадените концерти во Крушево, Македонска Каменица, Битола, Охрид... проектот пред да се рашири надвор од Македонија се враќа во Скопје каде финално ќе биде затворен на 13ти декември со голем концерт во Борис Трајковски.

На овој концерт Каролина ќе ги изведе повеќето песни од двата албума „Македонско девојче 1“ и „Македонско девојче 2“ заедно ... еден различен концепт од концептот виден во Македонската Опера и Балет во февруари оваа година.

Салата Борис Трајковски за таа пригода ќе биде специјално адаптирана во комплетно седечка формација во која и во партерот сите места ќе бидат за седење.

Влезниците со основна цена од 600 денари ќе бидат пуштени во продажба од 10ти ноември преку продажната мрежа на КупиКартиЗаСе, Розе - Веро 2, Камарад, Skopje City Mall како и online на www.kupikartizase.com.

Важно: Со секоја купена влезница подарок ДВД од антологиските концерти во Македонска Опера и Балет.

НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 100781
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2015 во 14:29

ФОТО: Каролина Гочева е префинета дама за „Avon“


Каролина Гочева е новото заштитно лице на „Avon“. Македонската музичка ѕвезда ги објави првите промотивни фотографии на Facebook.

„Драги мои! Ми претставува огромно задоволство да ве известам за соработката со светскиот бренд Авон. Пресреќна сум што ме избраа баш мене да ги претставувам. Повелете, погледнете дел од фотографиите кои пред неколку месеци ги изработивме во Варшава, Полска“ – пишува Каролина на популарната социјална мрежа.

Каролина Гочева
Каролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина Гочева

35-годишната пејачка сподели и фотографии од „зад сцената“.

Каролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина ГочеваКаролина Гочева

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2015 во 21:36
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 16:06

Убаво.


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 09:28
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2016 во 18:59
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 100781
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2018 во 15:23

Теткинска љубов: Каролина Гочева со слатките внуки на концертите во родната Битола


Каролина Гочева со посебни емоции ги одржа двата концерти во Битола, бидејќи како што вели таа „Никаде не е како дома“.

Во родниот град, 37-годишната пејачка доби голема поддршка од семејството и пријателите, а огромно внимание привлече нејзината поврзаност со двете мали внуки Луција и Инес.

На вчерашното шоу, едногодишната Инес застана пред бината и играше, а Каролина клекна и ѝ пееше.

Каролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева Битола

Пред концертот во вторникот, Каролина сподели видео и фотографија од слатката Луција од зад сцената.

Каролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева Битола

Двете ќерки на сестрата на Каролина на крајот на концертот се качија на сцената и пееја со тетка им.

Каролина Гочева Битола

Пред неколку дена, Гочева сподели уште една фотографија со Луција.

Каролина Гочева Битола

Во Центарот за култура, Каролина во живо ги изведе сите десет песни од новиот албум „Извор“, а потоа ја потсети публиката на хитовите од албумот „Македонско девојче 2“.

Каролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева БитолаКаролина Гочева Битола

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 100781
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2018 во 08:54

Каролина Гочева во фустан кој е хит меѓу славните личности и блогерките


Каролина Гочева секогаш изгледа женствено и шик, а за нејзиното најново телевизиско гостување, таа избра фустан кој е голем хит помеѓу блогерките и славните дами.

38-годишната пејачка носеше фустан од познатиот бренд Self-Portrait, кој си има најдено свое место во гардеробите на бројни модни ентузијастки и холивудски ѕвезди.

Креацијата од британскиот бренд, македонската ѕвезда ја искомбинира со обувки од брендот Ботега Венета. Деталите за стајлингот ги сподели нејзината стилистка Цаци Пакоска.

КаролинаКаролинаКаролинаКаролина

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 100781
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2019 во 08:55
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 100781
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2019 во 21:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.