IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223>
Автор
Порака
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:06
Македонско Плејбој има ?
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 20:22
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Nemam nisto protiv taa devojka.Nekogas i mi e drago koga odi nadvor od Makedonija i ne prestavuva bidejki smetam deka izgleda ubavo(iako spored mene nema nekoj seksipil)i vikaat ima dobar glas(pa da ,ne e los).Mozam da kazam deka e i vospitana i kulturna devojka.No sepak toa se povrsinski raboti neli?Ne deka ne se bitni,no sustinata e mnogu pobitna.A vo sustina mislam deka Karolina e materijaliska,prazna devojka,premnogu presmetlva,sebicna....Nikogas ne sum imala dobro mislenje za nea.



газење%20од%20смеење

Не можев да се воздржам да



Zero Tolerance For Silence
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 08:27
Originally posted by Pat Pat напиша:


Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Nemam nisto protiv taa devojka.Nekogas i mi e drago koga odi nadvor od Makedonija i ne prestavuva bidejki smetam deka izgleda ubavo(iako spored mene nema nekoj seksipil)i vikaat ima dobar glas(pa da ,ne e los).Mozam da kazam deka e i vospitana i kulturna devojka.No sepak toa se povrsinski raboti neli?Ne deka ne se bitni,no sustinata e mnogu pobitna.A vo sustina mislam deka Karolina e materijaliska,prazna devojka,premnogu presmetlva,sebicna....Nikogas ne sum imala dobro mislenje za nea.
газење%20од%20смеењеНе можев да се воздржам да


Таква е маме нејзино.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 08:30
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



Еве ја, во македонското издание. намигнување


дадада
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 15:41
Каролинчееееееее омажи се за мене голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

туку збор два (или три максимум за ова со плејбој)

се сликала за плејбој WOW плазење

ама камо голи фотки збунетост јас гледам дека е по гаќи и по прслуче (сакав да кажам долна облека) и тоа на насловна страна

добро сега ние не сме како од другите земји па како од мајка родени да се сликаме (имаме достоинство)

браво Каролинче да

ама вака ако е за следниот број ќе ја пуштам баба ми да се слика за плејбој - по футата и по мајца газење%20од%20смеење




Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 13:46
 

На 22 ноември ќе биде промовиран новиот албум на Каролина, кој е во издание на „Авалон Продукција“.

 

Албумот за српскиот музички пазар  ќе биде издаден како „Кап испод неба“.

Албумот ќе содржи 10 композиции, на кој како автори се појавуваат неколку композитори од Балканот и од Русија. Исто така има и две бонус траки, една акустична и една ремикс верзија на две од постоечките 10 композиции.

„Не се враќаш“ е најавната песна на албумот. Напишана е од македонските автори Бертан Аслани и Даниел Кајмаковски. Гостин на Каролина во песната е македонскиот гитарист Влатко Стефановски.

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 01:04
gi obozavam nejzinite pesniтрепкање
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 16:27
Мегахитот "Крај" и баладата "За година две"
дел од најновиот албум на Каролина Гочева
"КАПКА ПОД НЕБОТО"
 
за само неколку дена...
ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 14:54

Во понеделник конечно

КАПКА ПОД НЕБОТО
најновиот поп албум на Каролина Гочева
во продажба насекаде околу нас, така се кажува на рекламата
Конечно нов албумголемо%20гушкање Мегахитот Крај и баладата За година две ќе бидат дел од песните на албумот
ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 15:54

Новиот албум на Каролина „Капка под Небото“ 

 од денеска во продажба

Од денес официјално во продажба е пуштен долго очекуваниот нов, шести по ред, албум на Каролина Гочева, „Капка под небото“

Албумот со тираж од 20.000 примероци, по цена од 200 денари, може да се купи на 2.000 продажни места низ цела Македонија. Во пресрет на новогодишните празници, во продажба ќе биде пуштено и ексклузивно „дигипак“ издание на овој албум, изјавуваат од Авалон Продукција.

ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2010 во 21:07
Вчера го купив албумот и можам да кажам
ОВА Е НЕШТО НАЈИЗВОНРЕДНО
Нема да кажам само браво за Каролина, туку за целиот тим кој работел на албумот, од музичари до продуценти до Авалон.
Албумот звучи светски и е надвор од тие стереотипи во македонската поп музика на кои навикнавме. Фала Боже авторите не се оние стандардните македонски автори кои прават иста музика.

Нема да ги коментирам Крај, За година две и Не се враќаш зашто ни се добро познати, мегахитови на Каролина и преквалитетни песни. За мене Крај и За година две ми се поомилени од Не се враќаш.
Сите останати песни се на исто ниво како претходниве три. Мислам дека и музиката и текстовите и аранжманите се толку внимателно бирани што се приметува уште при првото слушање.
Дефинитивно најомилени од останатите песни ми се Да можев да те погледнам, Бои и Сите тие дни.
Да можев да те погледнам, најтешка балада досега која ја имам чуено од Каролина и песна со најголема емоција, не знам дали ќе има девојка која ќе остане рамнодушна на песнава. БРАВО!
Бои дефинитивно мислам дека ќе биде најголемиот поп хит од албумов. Текстот е интересен и по музиката може да кажам дека е нешто како Ноќ од третиот албум, песна за пеење и играње.
Сите тие дни, можам да кажам продолжение на Ајде да летаме но со некој помек звук. Посебно оваа песна ќе ја привлече публиката која ја сакаше Ајде да летаме. Најголемо изненадување од Каролина на албумот ми е оваа песна.
Ме љубиш ли и ти, во некој добар релаксирачки ритам и стилски ми одговара на Сите тие дни па затоа и се една до друга.
Не чувствувам страв и Сама предобри поп песни кои се печени за радиски хитови.
Капка под небото од прво слушање не ја ставив во листата на најомилени од албумот, но со неколку слушања ми станува уште поубава. Очигледно на Каролина и оставила најголем впечаток штом и албумот го крстила по песната. Ако правам споредба, малку потсетува на Во заборав од претходниот поп албум. Дури и по двете се насловени албумите


Браво,уште еден од ретките вистински добри албуми во македонската музика
ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2010 во 22:17
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Еве ја, во македонското издание. намигнување

Има шарм колку кукла што трепка...
Па и помалку...
И ова не ми е ко за Плејбој...
Малце гради, малце рамо, глуждови... и то...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2010 во 00:16
Кој што сака нека каже...ама "куклава"  со години наназад е најпреставителниот женски вокал од Македонија....седум албуми во комбинација со убавината.....ммммм....љубов
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2010 во 01:01
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Originally posted by Pat Pat напиша:


Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Nemam nisto protiv taa devojka.Nekogas i mi e drago koga odi nadvor od Makedonija i ne prestavuva bidejki smetam deka izgleda ubavo(iako spored mene nema nekoj seksipil)i vikaat ima dobar glas(pa da ,ne e los).Mozam da kazam deka e i vospitana i kulturna devojka.No sepak toa se povrsinski raboti neli?Ne deka ne se bitni,no sustinata e mnogu pobitna.A vo sustina mislam deka Karolina e materijaliska,prazna devojka,premnogu presmetlva,sebicna....Nikogas ne sum imala dobro mislenje za nea.
газење%20од%20смеењеНе можев да се воздржам да


Таква е маме нејзино.

јесте
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.