IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 23>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:01
Каролина?
Убава? изненадување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:09
Убава и многу фина.
 
Вака кога ја гушнеш и ти се топи ко снег во рацете.
 
А за слаткото мало газе да зборувам ли?
 
Страотна е љубовљубовљубов 
 
 
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 21:45
mmmm novata pesna ,,USPOMENE NA TEBE,,,ja slusham po 100 pati...да
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 03:18
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

mmmm novata pesna ,,USPOMENE NA TEBE,,,ja slusham po 100 pati...да
 
 
И на мене исто ми допаѓа.Добар избор Ани.
 
среќада
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 03:44
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Каролина?Убава? изненадување


само на некои спотови и фотки

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 14:44
Karolina momentalno e najdobriot zenski vokal vo Mk, sega kako izgleda i kakva e vo privatniot zivot toa e druga tema,ovde komentirame za nejzinata muzika.........
Кон врв
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 18:37
Се согласувам...најдобар женски вокал во Македонија е!
Еве ги изведбите на Каролина од хуманитарниот концерт што се одржа за земјотресот во Чиле и Хаити.Секоја чест!
Каролина - Run
Каролина - My love is your love
Кон врв
Searcher Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Searcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 19:33
Ќе ве замоилам, кој имаемаил од Кролина? Многу ми е потребен.
Ептен ви благодарам однапред. А можете и на порака да ми ја испратите.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 13:23СРЕКЕН РОДЕНДЕН
К А Р О Л И Н А
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2010 во 21:33

Каролина заштитно лице на Пежо 

 
 
Каролина на турнеја низ Австралија
Нашата поп пејачка Каролина Гочева, по две години од последното гостување, повторно на покана од нашите иселеници ќе ја посети Австралија каде ќе одржи три концерти и тоа во Перт на 11 јуни, Сиднеј на 12 јуни и во Мелбурн на 18 јуни.


 
 
 
 
Во најновиот јунски број на UniqueЕве и неколку фотографии од фотосесијата
 
 
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 08:04

Каролина на Медијана фест во Ниш

 

По покана на организаторот, Каролина Гочева на 5 август ќе настапи на фестивалот Медијана во Ниш, Република Србија.

Со целовечерен концерт со својот бенд, Каролина ќе ја забавува публиката. Покрај неа на фестивалот ќе настапат и Легенде, Гоца Тржан, Ана Николиќ, Неда Украден, Зана и други.

Медијана фест е традиционален фестивал, кој се одржува веќе 10 години по ред. Од 12 јули до 8 ми август, во паркот Свети Сава, гостите секоја вечер ќе можат да уживаат во многу музика и забава.
 

Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 19:00

ФЕЈСБУК ЗЕЗАНЦИЈА ИЛИ ...
Каролина ќе се мажи?!

Каролина Гочева е свршена со Јован Пановски, алијас Хенк Муди, така барем стои на нејзиниот профил на Фејсбук. Атрактивната битолчанка веќе неколку месеци е во врска со Јован, а наводно веќе се запознала и со неговото семејство. Каролина вели дека промената на статусот засега е само на социјалната мрежа Фејсбук и дека се уште нема веренички прстен на раката. "Тоа е мала зезанција, сигурно не би криела доколку ми се случи нешто толку убаво", вели Каролина.
Пејачката вели дека летово нема да замине некаде далеку на одмор, освен некој викенд во Охрид или Грција, затоа што има обврски со новиот албум што треба да се појави во септември. На одмор на некоја егзотична дестинација ќе замине дури во октомври или ноември. Материјалот е снимен е во студиото Лонг плеј" во Сараево и содржи 10 песни. Ова ќе биде шести албум на Каролина, односно петти поп албум, ако се изземе етно-изданието "Македонско девојче". Поради новиот албум Каролина неколку месеци беше на релација Скопје - Сараево, бидејќи таму се снимаа речиси сите песни. Албумот го продуцира Махир Сарихоџиќ, познат продуцент од Сараево, кој работел на албумот и на босанската ѕвезда Дино Мерлин, како и на песната "Успомене на тебе" (српска верзија на "За година две").
Каролина Гочева на 7 август ќе настапи на Медијана фест во Ниш. Битолчанката ќе одржи целовечерен концерт со својот бенд. Медијана фест е традиционален фестивал што се одржува веќе десет години по ред и трае речиси цел месец, односно од 12 јули до 6 август и има богата програма. Годинава покрај Каролина на фестивалот ќе настапат и Легенде, Гоца Тржан, Ана Николиќ, Неда Украден, Зана...

 
 
КАРОЛИНА НА ПЛАЖА
Веќе цела нација, а богами и луѓето надвор од нашите граници, знаат дека Македонското девојче Каролина Гочева поседува одличен стас и глас. Но, сепак за оние малкуте злобници се погриживме да обезбедиме уште една потврда, дека Керол изгледа перфектно на плажа. Во минимално бикини, кое ги сокриваше само најинтимните делови, поп-дивата се појави на плажа на Охридското езеро заедно со својот најдобар пријател, стилистот Дадар. Каролина се прави со стил и по ред, па така прво го соблече своето лелеаво фустанче, а нејзиниот пријател се погрижи за хидратацијата на кожата на својата другарка. Нормално, бидејки во тој момент не беше тука машката рака на дечкото на пејачкта Јован Пановски, Дадар беше совршена замена за газето на пејачката да не изгоре на врелото сонце. Ја намачка со заштитен фактор, па заедно уживаа на белите охридски лежалки. Каролина уште еднаш докажа дека е една од ретките наши јавни фаци кои водат грижа како за своето однесување, така и за својот изглед
 
 
 
Каролина подготви спектакл во Претор
На познатата плажа XOtic Beach во Претор Каролина Гочева подготви голем спектакл пред бројната публика.Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 20:10

Официјално

Каролина стана првата македонка која се сликаше за PLAYBOY.
Октомври е месец на Каролина.
Долгонајавуваниот најдобар и најнов албум на Каролина, насловна и фотосесија за Playboy.


Изменето од KAROLIN - 28.Септември.2010 во 20:11
ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 01:36


Еве ја, во македонското издание. намигнување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.