IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што може да ве направи да бидете посреќни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што може да ве направи да бидете посреќни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 52>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 22:55
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

...uf...da polozam vo cetvrtokзагриженост
kje mi drzite srekja?????

... ne nema da ti drzime sreka... ke ja pushtime da odi pred tebe... po tebe... so tebe... i gledam deka ke polozish, vo fildzanov... gledam....V...uspeh.... gotovo...od moja usta vo bozji... i profesorski ushi.... ostanuva ti... samo odi napishi...odgovori...
 
 
Majkush, ne da pominav dobro na ispit...tuku podobro ne mozese ni da se zamisli...
hm...hm...ovaj...slednoto gledanje na kafe ti go zakazuvam za 16.05
aj pak napraj me srekjnaголемо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:47
Најчесто најпродавани книги се оние кои нудат инстант пораки како да бидеш среќен или посреќен.
Но тоа не е исправно.
Станува збор за моментална среќа, но што потоа.
Среќата треба да се сфати подлабоко. За неа треба повеќе да се помачиме од она што сме навикнале:„Шопинг, цвеќе, сонце и сл.“

Да не ја упропастувам темата, сепак постојат работи кои можат да сопринесар во за добивање на инстант краткотрајна среќа, кај мене тоа е најчесто убавото време!

Изменето од Aisha - 25.Април.2008 во 23:48
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 07:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

...uf...da polozam vo cetvrtokзагриженост
kje mi drzite srekja?????

... ne nema da ti drzime sreka... ke ja pushtime da odi pred tebe... po tebe... so tebe... i gledam deka ke polozish, vo fildzanov... gledam....V...uspeh.... gotovo...od moja usta vo bozji... i profesorski ushi.... ostanuva ti... samo odi napishi...odgovori...
 
 
Majkush, ne da pominav dobro na ispit...tuku podobro ne mozese ni da se zamisli...
hm...hm...ovaj...slednoto gledanje na kafe ti go zakazuvam za 16.05
aj pak napraj me srekjnaголемо%20гушкање

...pred iskrenata ljubov na majcinoto srce  , a i dobro naucenoto.... site svetci se smiluvaat... a profesorite kapituliraat... cesen profesorsko/ucitelski zbor....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 13:32

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 23:05
Me pravat srekjna...sitni....itsy-bitsy...rabotichki


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 01:14
ova vecerva mi e najtesko prasanje
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 07:51
Da prekine da me somnici deka sum lesen tip
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 13:48
nasmevkata na dva para detski okcencaљубов
apce
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 15:18
se
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 17:31
Се што е убаво...

Изменето од Zaspana - 29.Април.2008 во 17:31
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:49
Originally posted by barmomk barmomk напиша:

Sto moze da ve napravi da bidete posrekni?Ako uspees da go najdes filmot Ostrov (ruski film) i ako USPEES da ja naucis lekcijata sto ja nudi mislma deka celiot zivot ke ti pomine vo sreka i vo duhovno procistuvanje...

A za ostrov neam zborovi, me iznenadi faktot sto nekoj go pofali filmot... e da samo taka se doaga do srekata, a vo filmoto ima i primeri za koi se pricinite za nesrekata...
toa e toa..."uzmi ili ostavi"
No sekako srekata, nemoze da se osnova vrz materijalnoto, tuku pred se vrz duhovnoto... vistinskoto!


Изменето од only_me - 29.Април.2008 во 22:52
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:51
utrinsko kafe
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:54
Pa imas pravo, faktot deka imas moznost da pies kafe rano na sabajle e sepak nekoja sreka...:P nekoj utre toa nema da go dozivee, na pr:D
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:56
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

utrinsko kafe
zosto da ne skraja da e....SEKOGAS SUM RASPOLOZENA ZA UTRINSKO SO PRIJATELITE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 52>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.