IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Матурски фустани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Матурски фустани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 50>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 20:53

уштр надоле да бил тесен,би бил совршен модел
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 20:57
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 00:13
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:24
фустанчињава се супер...ама бидејки кај нас и неможат баш да се купат..дали знаете некој што шие навистина убаво??
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 17:26
Кон врв
ankii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ankii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 15:30
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ankii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ankii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 15:37
за фризура и шминка и фустани
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ankii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ankii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 15:38
многу ми се свиѓа оној црниот фустан со каифче(нешто ко правоагонлнк,и оној жолтиот со црна чипка и оној розевиот краткиот

Изменето од ankii - 27.Март.2009 во 15:39
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 14:47
Originally posted by ShmIzLi4kA ShmIzLi4kA напиша:

еве го и мојот фустан за матура...Го видов пред некој ден на темата Гардероба за на свадба и многу ми се допадна па веднаш отидов и си го порачав за шиење...Ќе биде истиот со истото везено...Очекувам ваш коментар што мислите..



Девојче, убаво е фустанчето, ама премногу свечено, гламурозно и... додава на годиниголема%20насмевка Плус и ако опнеш некоја пунџа фризура ала-тетка ќе ја утнеш работатанамигнување
Не се вакви фустани за матурантки, зошто не ја искористите шарената мода која и годинава е актуелна, со лесни фустанчиња, лепршави, кратки или со средна должина, марами, бижутерија и чевли во пастелни бои... Нешто што би ви одговарало на годините и што нема да ве прави да изгледате барем за десет години повеќеплазење

Не се лути, за вкусовите не расправаме, ова е само мое мислењеголемо%20гушкање

Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 13:02
vo celost se soglasuvam so tebe anastea.....premnogu e rano da se zatvorame vo temni boi...ne mi e jasno zasto mladite tolku se ogranicuvaat vo boite,samo edna ili dve boi na sebe...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 21:21

Нешто уникатно , необично ,
младалашко и секси ....
сите атрибути за успешна
визуелна привлечност на погледите
на машките на матурско...........


Изменето од bijonse1 - 29.Март.2009 во 21:22
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 20:09
nikita i anastea pred se fala na mislenjeto...sekogas sakam da znam sto i kako razmisluvaat iskreno lugeto okolu mene... fustanot planiram da go nosam za matura od nekolku pricini a toa se.... sekogas sum oblecena vo kratki suknicki i sl... kaj mene toa e sekojdnevno..zatoa sakav za matura da oblecam nesto ne sekojdnevno, crnata boja mi e prekrasna ednostavno ja obozavam, ne deka ne nosam nesto sareno,naprotiv poveketo mi e sareno vo garderoba, za kosata..ke mi bide ista kako na slikata zatoa sto smetam deka prekrasno izgleda vo kombinacija so fustanot.. za vtora, treta...vecer normalno deka ke nosam kratko i sareno... no sakam za matura da bidam vo nesto sto ne e sekojdnevno.. ova e moeto mislenje
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 20:11
ФУСТАНОТ Е УБАВ АКО ЗНАЕШ ДА ГО НОСИШ
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 20:35
Pa sigurna sum vo sebe deka najdobro znam da go nosam    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.