IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Матурски фустани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Матурски фустани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 50>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 11:01
ako si crna....definitivno ti treba fustance vo sino....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 21:51
Kristin2.jpg 
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 21:52
deanne1.jpg 
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 13:01
mi odgovara temava, i jas si sakam fustance ama vo temno zelena boja , kako onoj vo predlogot na Sindarela

Изменето од Monuska - 30.Декември.2007 во 13:02
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 04:10
EJ LUGE NE SE ZAMARAJTE MNOGU STO KE OBLECE NAJ BITNO OD SE E DA SE CUSTVUVATE SUPER.JAS ZA MOJATA MATURSKA VECER POMINAV PROSECNO A SE MISLAM DEKA TOA SE DOLZESE NA TOA DEKA CEL MESEC SE OKUPIRAM SO TOA KAKO , STO I POSLE NEMAV SILI DA UZIVAM EDNOSTAVNO BEV IZNEMOSTENA.SOVET: BIDETE SVOI I POKAZETE MU NA SVETOT KOLKU STE UBAVI OD VNATRE.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 08:22
Уште сме под дејство на Нова Година а некои размислуваат за матурски фустани. Нели е рано.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:48
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Уште сме под дејство на Нова Година а некои размислуваат за матурски фустани. Нели е рано.


никогаш не е рано да си фантазираш за матурски фустан
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 22:57
MNOGU SE UBAVI FUSTANIVE
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 23:26
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Уште сме под дејство на Нова Година а некои размислуваат за матурски фустани. Нели е рано.


никогаш не е рано да си фантазираш за матурски фустан


Радоста ќе ти согори во чекањето па кога ќе дојде денот ќе нема на што да се радуваш.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 12:28
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Уште сме под дејство на Нова Година а некои размислуваат за матурски фустани. Нели е рано.


никогаш не е рано да си фантазираш за матурски фустан


Радоста ќе ти согори во чекањето па кога ќе дојде денот ќе нема на што да се радуваш.


Во мене има радост за цел свет , а и интересна занимација е да си го црташ (тоа е мојот начин на фантазирање) матурскиот фустан
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 14:14

ja koga si slavev matura ne mozev da se odlucam kakov fustan da izberam pa napraviv vaka:

doma bev vo eden klasicen crn se do hotel........
potoa se presoblekov vo zlaten................
i potoa uste ednas koga odrzav govor za klasnata se presoblekov.......
 
najdobro resenie,zasto sepak teska e odlukata


Изменето од topsexy - 07.Јануари.2008 во 18:03
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 15:13
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ja koga si slavev matura ne mozev da se odlucam kakov fustan da izberam pa napraviv vaka:


doma bev vo eden klasicen crn se so hotel........
potoa se presoblekov vo zlaten................

i potoa uste ednas koga odrzav govor za klasnata se presoblekov.......

 

najdobro resenie,zasto sepak teska e odlukata


Кога имаш пари имаш и решение!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 15:58
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ja koga si slavev matura ne mozev da se odlucam kakov fustan da izberam pa napraviv vaka:


doma bev vo eden klasicen crn se so hotel........
potoa se presoblekov vo zlaten................

i potoa uste ednas koga odrzav govor za klasnata se presoblekov.......

 

najdobro resenie,zasto sepak teska e odlukata


Кога имаш пари имаш и решение!


И јас сакав тоа да пишам, немаат сите услови да сменат три фустани во една вечер, така да и не е некое решение за сите
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:02
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ja koga si slavev matura ne mozev da se odlucam kakov fustan da izberam pa napraviv vaka:


doma bev vo eden klasicen crn se so hotel........
potoa se presoblekov vo zlaten................

i potoa uste ednas koga odrzav govor za klasnata se presoblekov.......

 

najdobro resenie,zasto sepak teska e odlukata


Кога имаш пари имаш и решение!


И јас сакав тоа да пишам, немаат сите услови да сменат три фустани во една вечер, така да и не е некое решение за сите
 
 
LELE PA LUGJE MISLAM EDNAS E MATURA!!!!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.