IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарски фалсификати за Македонскиот народ!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарски фалсификати за Македонскиот народ!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 47>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:03
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


неееееееееее


не го сакам Алекс за дедо

мене са ми дедовци Спартак и Аспарух



Баш ќе видам колку ќе издржат бугарските историчари
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 11:06
а ок
седи тука и гледай

обади ако има нешто
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 12:35
Originally posted by tanas3 tanas3 напиша:

Има около 5000 студенти от Македония в нашите университети и доколкото знам никой не ги е изключил от университета щото се чувстват македонци! Даже като завършат голяма час вече са с български паспорт и остават тук да живеят. Що ли не искат да се връщат в Македония?


Abe Evropskata k*rvarska politika ne stavi vo takva polozba, a vie toa kako i sekogas podmuklo go koristite, megutoa pocekaj drugar ke se smenat rabotite i togas ke vidime koj e koj.
Samo da znaes mnogu Makedonci se vratile vo Makedonija poradi pritisokt sto im go pravat poradi nacionalnata pripadnost, jas licno poznavam nekolku takvi slucaji ,megutoa znam i primeri kaj so se e OK i za toa respekt.
A ima i takvi na koi ic na K*R ne im e kako ke gi nareces vazna im e egzistencija i licen interes , e takvi brat nie gi vikame predavnici i moze komotno da si ostanat tamu kaj so se bidejki ne ni trebaat.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 12:50
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by tanas3 tanas3 напиша:

Има около 5000 студенти от Македония в нашите университети и доколкото знам никой не ги е изключил от университета щото се чувстват македонци! Даже като завършат голяма час вече са с български паспорт и остават тук да живеят. Що ли не искат да се връщат в Македония?


Abe Evropskata k*rvarska politika ne stavi vo takva polozba, a vie toa kako i sekogas podmuklo go koristite, megutoa pocekaj drugar ke se smenat rabotite i togas ke vidime koj e koj.
Samo da znaes mnogu Makedonci se vratile vo Makedonija poradi pritisokt sto im go pravat poradi nacionalnata pripadnost, jas licno poznavam nekolku takvi slucaji ,megutoa znam i primeri kaj so se e OK i za toa respekt.
A ima i takvi na koi ic na K*R ne im e kako ke gi nareces vazna im e egzistencija i licen interes , e takvi brat nie gi vikame predavnici i moze komotno da si ostanat tamu kaj so se bidejki ne ni trebaat.


Абе другар

Шиптари секој ден чекаат за БГ пасош пред амбасадата во Скопје..
Амбасадата е на 30 минути од мојата куќа...
Значи нека не те лажат блгариве
20 000 шиптари имаат добиено БГ пасош..
Само 10 000 македонци имаат БГ пасош, од кои 3000 се студенти, само за да можат да си ги завршат студиите во Софија, и после тоа ќе се вратат во МК.

На почетокот Бугарите викаа дека 200 000 аплицирале за БГ пасош,
Па после 60 000
и на крај испадна 30 000 од кои 20 000 се албанци...


Изменето од Vladimir88 - 12.Февруари.2008 во 12:52
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:00
оди на кайгана - има тема за БГ пасоши

има смешки

"Иако можам доста лесно да земам бугарски пасош затоа што најблизок предок ми е од таму што ја олеснува целата процедура искрено не би земала затоа што лично не се чувствувам како Бугарка,а и не ми затребал досега ми вршел работа нашиот пасош."



има предок ама лично не се чувства
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:07
Ми явно предакот е бил предавник.размислување

Изменето од Oho Boho - 12.Февруари.2008 во 13:07
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:10
мда

наследниците обаче му го чистят позора
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:21
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

оди на кайгана - има тема за БГ пасоши

има смешки

"Иако можам доста лесно да земам бугарски пасош затоа што најблизок предок ми е од таму што ја олеснува целата процедура искрено не би земала затоа што лично не се чувствувам како Бугарка,а и не ми затребал досега ми вршел работа нашиот пасош."



има предок ама лично не се чувства


Веќе сум член на Кајгана форумот..
Ама нешто не ги пренесуваш резултатите од анкетата??


Види ги резултатите од анкетата: Дали имате земено бугарски пасош?
Да           53      9.93%
Не           481      90.07%


И тие што штиклирале Да, рачунај дека се студенти македонски кои земале БГ пасош(и се членови на кајгана форумот) со цел да не вадат визи на секој 6 месец, ама и тој БГ пасош им се рачуна како втор не како прв пасош...

А инаку ви благодарам што ми ја празните државата од албанци...

Многу сте љубезни, нема што



Изменето од Vladimir88 - 12.Февруари.2008 во 13:24
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:32
10%

и още некви проценти - имат предци ама не се усекат

и още некви проценти - студенти
Кон врв
tanas3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 233
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:33
Аз съм за да се връщат македонските студенти в Македония, ама нещо повечето от тях не им се връща и пак кадвам повечето македонци които искат български паспорт са от Източна Македония!!! Сега ние ли сме виновни че искат наши паспорти! Ако докаже че е от български произход минава по лесната процедура ако не чака със всички останали!!! Нормално! И защо да е проблем българското гражданство като повечето македнци имат по два паспорта, но само българският име е крив на някои. Аз ви предлагам които се появи пред българското посолство за паспорт да го стреляте с базука!!! Така нема да имаме никви проблеми!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:45
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

10%

и още некви проценти - имат предци ама не се усекат

и още некви проценти - студенти


10 % зошто колку души гласале???
400 души?? ти реков тие 53 души се најверојатно бизнисмени кои имаат бизниси во БГ(или надвор од БГ) а и се студенти кои се во Софија и им треба тој пасош бидејќи ќе треба да вадат виза на секои 6 месеци, и рачунај дека тој пасош се рачуна како втори пасош, не како први...незнам тука што е толку чудно...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:47
Originally posted by tanas3 tanas3 напиша:

Аз съм за да се връщат македонските студенти в Македония, ама нещо повечето от тях не им се връща и пак кадвам повечето македонци които искат български паспорт са от Източна Македония!!! Сега ние ли сме виновни че искат наши паспорти! Ако докаже че е от български произход минава по лесната процедура ако не чака със всички останали!!! Нормално! И защо да е проблем българското гражданство като повечето македнци имат по два паспорта, но само българският име е крив на някои. Аз ви предлагам които се появи пред българското посолство за паспорт да го стреляте с базука!!! Така нема да имаме никви проблеми!


Е тука грешка си..
Во Источна Македонија, сите ги мразат бугарите, имам другари од Штип...ми кажуваат секој ден се тепаат со бугарите..
Најголемите бугарофили се во Охрид(Ратко) и таму се околу 100 души...
А за пред амбасадата сведок сум сум поминал 100 пати и гледам многу луѓе со кечиња.....
Па и тоа што викаш вие не сте криви што албанците толку многу се тепаат за БГ пасош
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 13:49
ти покаши колко от ОМО имат МК пасош
Кон врв
tanas3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 233
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 14:01
хаха
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 47>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.