IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Боите и психата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Боите и психата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 11:57
jas ne vervuvam vo feng shui...mislam na knigite...sepak e umetnost cuvana so vekovi i ne znam zs naednas to bi se predalo na site. vo knigite imat milion izostaveni delovi. si ima lugje so strucno si se zanimavaat so taa rabota
a mislam deka feng shui (aj terminoloski taka kje ja narecime) e umetnost so se naogjat vo sekogo samo trebit da porabotis na sebe za da ja prepoznajs
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 12:33
I ja cesto gledam da porabotam na nea, za poarno da znam kako da go postavam glavniot element
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 12:38
Сите бои ги сакам.
Но црната, и сината, се бои што кај мене будат највеќе емоции.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 11:15
belata boja gi sodrzi site boi vo sebe ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 08:43
Sakam plavi, crni i crveni...so dolgi noze
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 14:06
Еве нешто интересно

                             Koja e bojata na va{ata seksualnost

Izbrot na va{ata omilena boja go pravite vo vrska so oblekata I ureduvaweto na domot. Toa e odraz na va{ata seksualnost.Psiholozite otkrile povrzanost pome|u boite i polovite osobenosti.

Crvena

Lu|eto koi ja sakaat ovaa boja imaat tendencija da bidat kako tigri. Tie lesno se aktiviraat i go sakaat seksot.Koga kaj niv ke se zapali iskrata na seksualnost te{ko is~eznuva.Pri sredba na dve li~nosti koi preferiraat crvena boja Lejdi ^eterli mo`e samo da se zasrami.Ovie li~nosti va`at za agresori I onie koi sakaat poslabi boi treba da se svesni za toa.

@olta

Ako ja sakate `oltata boja va{ite seksualni sklonosti se slo`eni i prilagodlivi. Vo poveketo slu~aevi li~nosta gi prifa}a silnite `elbi na partnerot na pasiven na~in.Vo seksot nikoga{ nema da u`ivate vo celost no nema da odbiete nekoj koj vi se dopa|a  ili mu se vosh*tuvate.

Roze

Poveketo lu|e koi ja sakaat ovaa boja ne poka`uvaat `elba da sozreat vo seksualnite raboti, `enite se skloni da provociraat I da vetuvaat pove}e otkolku {to se vo sostojba da dadat. Ponekoga{ znaat da se rasfrlaat so svojata `enstvenost no tie potajno gi mrazat ma`ite. Pogolemiot broj od prostitutkite nosat garderoba vo roze boja. Ma`ite koi sakaat roze se flertuva~i i qubovnici. Tie se vo sostojba da zaka`at tri sostanoci vo edna ve~er a da ne se pojavat na nitu eden tuku preferiraj}i da otidat na dobra ve~era vo nekoj lokal. @enite ~ii ma`i obo`avaat roze treba da ~uvaat tajno gnezdo so jajca.

Violetova

Obo`avatelite na ovaa boja se smetaat sebesi za premnogu sofisticirani za da bidat svrsteni vo grupa.@enite ponekoga{ mrazat da im se bu{avi kosata a ma`ite se delovni vo pristapuvaweto kon vodeweto qubov. Kaj dvata pola li~nostite pove}e se preokupirani so sopstvenoto ispolnuvawe otkolku so ne~ija blagodarnost.

Crna

Crnata boja asocira na crn seks. ( ne so zna~ewe da se ima oboen partner) Ovie lu|e se nesre}nicite vo seksualniot svet. Tie imaat sklonosti kon perverzen seks i obi~no se sadomazohisti~ki nastroeni.Murtelivi se i toa osobeno go eksponiraat koga se neraspolo`eni ili pod stres. Policiskite psiholozi tvrdat deka seksualnite napa|a~i ja preferiraat crnata boja.Ne e ~udno {to bojata na oblekata na uli~nite bandi e crna.

Zelena

Onie koi preferiraat zelena imaat nevin odnos kon seksot.~enite koi ja sakaat ovaa boja vodat qubov kako devici cel `ivot a ma`ite pak se naspretni i nesmasni no na eden {armaten i zabaven na~in.Obo`avatelite na zeleno se ne`no no ne i strastveni. Ako se re{ite za takov partner nikoga{ ne treba da strahuvate za neverstvo.

Portokalova

Qubitelite na ovaa boja se stremat kon seksualni fantazii.Seksot go smetaat za dramski ~in vo koj tie ja imaat glavnata uloga. Predigrata im e isto tolku va`na kolku i samata seksualna igra.Znaat da {epotat slatki gluposti, toa go imaat kako svoj imix. Ne eksperimentiraat so orgazam tuku izveduvaat odli~en ~in. Ma`ite sakaat da ja vle~at `enayta za kosa a `enite da im ostavaat crveni tragi na grbot od ma`ite.

Kafena

Ako ja sakate ovaa boja  vie ste vistinsko bogatstvo za va{iot partner. Ovie li~nosti se topli, dlaboki i ~uvstvitelni za potrebite na partnerot. Seksot za niv e ne{to {to trae 24 ~asa na den. Da se re~e te sakam ne e sekoga{ dovolno. Gu{kawe pokraj ognot, {etawe na do`d ili fa}awe snegulki se ne{ta koi gi vozbuduvaat ovie li~nosti. Niv im treba mnogu vreme i intimnost za da vodat qubov, no nivnite emocii se tolku silni  {to eden grub zbor mo`e da ja prekinat vrskata.

Siva

Ovaa e boja na onie koi se nere{itelni. Ne se vozbuduvaat za ni{to- pa taka ni okolu bojata, zatoa ja odbrale ovaa neupadliva nijansa.Ma`ite koi ja sakaat ovaa boja gledaat na seksot kako na olesnitelna tenzija i ni{to pove}e. Trae kratko so edno blagodaram i tolku. @enite ne vodat qubov, tie imaat odnos., i toa poradi edna ili dve pri~ini: ili da go zadovolat partnerot ili da zabremenat. Dodeka vodat qubov brojat vo sebe do krajot na ~inot. Koga se spojuvaat so druga boja na neverstvoto gledaat kako na blagoslov. Koga se spojuvaat dve sivi boi toa e ven~avka vo rajot.

Sina

Obo`avatelite na sinata boja se prekrasni qubovni partneri. Tie se ~uvstvitelni i ne`ni kon potrebite na svoite partneri.Tie go smetaa vodeweto na qubov za umetnost i so elegancija pristapuvaat kon nego. Ma`ite koi ja sakaat ovaa boja se kako pijanistite, se odnesuvaat kon `enite na delikaten na~in kako se odnesuvaat kon deloto koe treba da go otsvirat. @enite koi ja sakaat sinata boja u`ivaat vo seksot vo celost. Tie se vozbudlivi partneri no nivnata strast potsetuva poveke na nadojden bran otkolku na ognena agresija. Obata pola u`ivaat vo qubovnata predigra  i vo migovite po vodeweto qubov isto tolku kolku i vo samiot ~in na vodewe qubov. Vo brak ma`ite se prekrasni sopruzi koi nikoga{ ne baraat avanturi nadvor od brakot.


Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 21:01
ABE MORE ZS PISITE VAKVI RABOTI NA TEMAVA
MORE EJ SO VI E
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 22:28
Па темава е-бои - ова го најдов на интернет ама на англиски и ми се виде интересно. плазење
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 10:33

portokalova-za nezna ,ljubovna erotika,za4ineta so stimulira4ka igra i shegi!

 
zolta-za aktivna erotika izolirana od sekojdnevieto
 
 
rozeva-za nezna-romanti4na erotika
 
 
kafeno-crvena-za erotikata vo zrelite vrski
 
 
zelena-rabotoholici predadeni na karierata,koi treba da najdat spokojstvo,za da mozat da si gi ispolnat erotskite fantazii vo spalnata
 
 
kafena-za pasivno-trezvena erotika
 
 
bela- za higiensko 4ist sex vo sterilna atmosvera
 
 
sina-za dolgi vrski kade sexot igra vtorostepena uloga
 
 
violetova-za meditativno-duhovna erotika
 
 
crvena-za strasna,temperamentna erotika... 
 
 
interesno!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 18:22
Violetova

Obo`avatelite na ovaa boja se smetaat sebesi za premnogu sofisticirani za da bidat svrsteni vo grupa.@enite ponekoga{ mrazat da im se bu{avi kosata a ma`ite se delovni vo pristapuvaweto kon vodeweto qubov. Kaj dvata pola li~nostite pove}e se preokupirani so sopstvenoto ispolnuvawe otkolku so ne~ija blagodarnost.

Ама воопшто не е точно...ВООПШТО
Омилена ми е виолетова, ме прави смирена...
Не сакам жолта, некако ми е одбивна
Најпривлечна ми е црна, секси ми се луѓе облечени во црно...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 18:28
 
 
 
  црвена   и   зелена  среќа


Изменето од blashka - 07.Февруари.2008 во 18:32
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 07:37
bela, zelena, crvena
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:45
na mene ne vlijaat boite
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 18:47
сите бои ги сакам,... трепкање сина,... розова,... виолетова,.... и иако не сум ни малце песимист,... многу ми се допаѓа црната боја,... со тоа дека е некако мистериозна,... ми е интересна... абе фрик сум нема што.....голема%20насмевка 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.