IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 12>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:52
ааааа.....среќа


па... малку се расправам со првиот што ќе ми падне, малку повеќе пцујам и на крајот ќе му се извинам на сите што биле инволвирани, ќе ја треснам вратата и го барам другар ми за на кафе...голема%20насмевка

не сум лош ни кога сум нерасположен или кога вријам, и несакам никого да го повредам (навредам) ама што да правам, ете, човек сум, некогаш ми пука и мене филмот и ми избегува од конторола, но сепак останувам колку - толку присебен и си ги контролирам постапките за да не направам некоја сериозна грешка... обично така се случува кога некој професор ќе си ги лечи комплексите на мене а не смеам да му вратам на мој начин пошто ќе ја повторувам годината и морам да пречутам, па тоа што се собрало во мене ќе го истурам на некој ни крив ни должен, само ете му се  „паднало парето“...


А често тоа знам и многу вешто да го затскријам ( некогаш благодарение и на другар ми големо%20гушкање ) и бар да пробам колку што можам да ја прифатам позитивната енегија од луѓето кои се околу мене или барем да не му ја пренесам негативната...





Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 21:51
..."му се паднало парето’’... хаххахахда
фразава е гром да  мир
- кога си нервозен, сите се криви, и точка  плазење и изгледа така останува и подолго после пубертет голема%20насмевка


Изменето од Kali - 30.Јуни.2010 во 21:53
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 21:55
Originally posted by Kali Kali напиша:

..."му се паднало парето’’... хаххахахда
фразава е гром да  мир
- кога си нервозен, сите се криви, и точка  плазење и изгледа така останува и подолго после пубертет голема%20насмевка
Тенкју драга моја софорумџике големо%20гушкање
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 22:01
Еј, кога сме веќе кај бесот, јас незнам за другиве тинејџери ама јас супер се справувам со него. Озбилно.
Ако сум бесна идам кај мене во соба (и замислете не трескам врата!) пуштам музика, седнува и дишам длабоко, ќе легнам на креветот и така со слушалките на уши кулирам. Само пред тоа ќе го акнам од ѕид еднаш грдото мече што го имам појма немам од каде, битно издржливо е, значи од петто па наваму замислете колку лупања има издржано. Мора да е силно. Го челичам.

П.С: Обично си ги слушам Чилдрен оф Бодом во вакви моменти.

П.П.С: Кажи Кејт... поинетересна тема амин. Добро можа има... во секс.

П.П.П.С (ако постои нешто такво ): ако не ги фатило постпубертетска мрза (ова е некој нов термин) нека напишат во кратки црти како им било док биле на наша возраст. Фино лепо.

Изменето од Tiggy Vicious - 30.Јуни.2010 во 22:01
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 00:28

Патешествија од тој период имам мал милион. И мемоари имам пишувано, овај дневници де. Беше забавноголема%20насмевка

Дечковци, запознавања луѓе секој ден, бламирања, глупирања колку сакаш. Некои работи додуша засекогаш оставија траги и до ден денес се сеќавам на некои непријатни ситуации со машкиот род кои покасно сериозно ми влијаеа на изборот што го правев. А многу се заљубував, многу.....после отрпнав и раат ми беше главата.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 20:20
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

ако не ги фатило постпубертетска мрза (ова е некој нов термин) нека напишат во кратки црти како им било док биле на наша возраст. Фино лепо.


Е па, фино лепо, сите имавме мушички. Една од моите беше да се закопам во некоја книга што не е лектира (тие ги читав по службена должност :) и тоа најдлабоко кога мајка ми сметаше дека е време за чистење или кога ќе дојдеа гости (леле, колку не сакав гости! и леле колку таа се нервираше и ме давеше со проповеди за редот и учтивоста). сега ја разбирам зошто толку се нервираше, ама тогаш се чудев како ми се паднала толку `обична` мајка (душичка мила). дури години подоцна сфатив колкава добивка на лото е да имаш нормално семејство.
кога не ми беше погодено, најмногу страдаше брат ми, се` додека не порасна покрупен од мене и почна да се бави со карате .
уф, и дневници. боже, боже, цели томови. еден дури во дворот го закопав (толку беше таен ). сега би се скинала од смеење да можам да го прочитам. А можеби е не . Ги памтам сите мои симпатии. Сите беа посебни. Ништо не се случи. веројатно затоа ги паметам по добро

Изменето од ПодВодно - 02.Јули.2010 во 20:21
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 11:13
Репутацијата е нешто што им е многу важно на тинејџерите. три четвртини од тин-филмовите се комедии и трагедии директно предизвикани од тоа дали и колку и на кој начин си популарен или не.


Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 12:16
и јас како тинејџерче, морам да се снаоѓам.и со мајка ми и со татко ми може да се рече дека сум во добри односи, најчесто.не ми викаат за шминкањето, ни за искачањето.ама поприлично ме контролираат во поглед на тоа, каде и со кого искачам.а незнам ни зошто, кога сум со одличен успех на школо, немам лошо друштво, не пушам, не пијам, а уште помалку да се дрогирам...
ваљда сите родители мислат дека треба да си ги контролираат децата, без разлика какви се...
кога ќе ме изнервираат, не трескам врати, не се дерам, туку одма почнувам да смислувам контранапад(читај:одмазда!)
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 13:04
Charmed , дај кажи некоја тактика за контранапад...
Ќе ти дадам едно плусче...голема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 13:45
Море Џо,
Ти кажа, зар не читаш меѓу редови?

навидум се` е ок, аха, ќе биде...
а ти тивко си работиш да си ја доведиш водичката на воденичката.

Овие новите деца (пардон, тинејџери) се раѓаат матурирани, машала)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:03
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:


Овие новите деца (пардон, тинејџери) се раѓаат матурирани, машала)


Стварно, да не ти се верува дека се тинејџери (во позитивна смисла)
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:09
Да бе се мешаат во филозофија и психологија и после припаѓаат у депресија, па дури и во секс (ова не е случај со мене, да се разбереме) а немаат никакво сексуално искуство. а и во вероисповед исто така...

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:29
Originally posted by Џо Џо напиша:

Charmed , дај кажи некоја тактика за контранапад...Ќе ти дадам едно плусче...голема%20насмевка

епа, ПодВодно, ти објасни нешто, ама не кажа конкретно, тоа јас треба да напишам.имаш два вида на контранапади, ја обично ги мењам во зависност од расположение-таканаречени од мене,активни и пасивни.пасивните ти се прости, кога мама ќе ти каже,
-Ај, Џо , фрли го ѓубрето, ти ќе речеш
-ахам, и нема да го фрлиш со саати, така да она ќе биде приморана сама да го фрли...
активните не ги применувам на родителите, туку на баба ми.кога ќе ме изнервира, ќе и зезнам некоја ствар и она ќе се нервира околу тоа.еве ти еден пример, одамна беше ова, незнам за што се испокаравме, јас (нормално, тајно!), ги земав ножичките и малце и го потзасеков омиленото џемперче баба ми полуде начисто и пак не сфати дека јас сум била „криминалецот“
е сега ти не мораш истово, направи се некои твои контранапади во стил на моиве, само едно нешто е најважно, никако не дозволувај да те фатат или да сфатат дека ти си крив
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:31
гледам интересна тема(дури и бескрајно смешна се згазив од смеење).
јас шо да кажувам посебно за мене, тинејџер како тинејџер.
проблеми имам и тоа многу, се карам со моите секој ден-нешто ми рекле, а не сум направил од седење пред компјутер па викај да слушаат сите...
за излегување не викаат зависно со кого излегувам, не се шминкам, не се пеглам, не се дрогирам, не пијам(само ликер ама не се смета како пијалок:), не пушам, не учам :D...
немам некој посебен имиџ, шорцој со блуза за по дома, фармерки со блуза со некој натпис за излегување.
кога сум лут е посебна приказна па освен ако нема некој заинтересиран не ма да пишам.-Само ќе кажам дека кога сум лут се води во друга димензија кавгата или тепачката.
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.