IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Интелигенција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интелигенција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 04:49
Ajde neka ja testiraat mechkava.










Изменето од Messenger - 11.Јуни.2010 во 05:42
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 09:58
Ima milion bezveze testovi niz netov, ne se lovete na niv:) Tie se kako testovite na krajot od vesnikot.

Validen test si e test vo zdravstvena institucija.

Nekogash toa brojce e mnogu bitno, vo mnogu zdravstveni i obrazovni situacii...a nekogas ne znaci nishto, i e samo brojche.
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:08
Originally posted by Џо Џо напиша:

Бијонси , од лично искуство не верувам на вакви тестови...Што да правам , кога првиот тест кој го направив ми извади 134 поени , вториот - 112 , а третиот 156 , ги правев уште , се дур не сфатив во каква заблуда сум...интелигенција , како што би рекол ептендосадно - ‘бла бла бла...‘ , во овој случај - ептен досадно!!!Делувам глупаво и атипично во социјални ситуации , и ретко размислувам логички , освен ако не е зададен конкретен проблем...И се дур не ми се здосади размислувам.Кога некој ми врши притисок , нормално , тешко иде.Не викам дека концептот ‘интелигенција‘ не е валиден , викам дека АјКју тестовите се ‘срање‘ , и ‘бадијала‘. . . И не , не се фалам , мразам ‘интелигентни луѓе‘ , кои се водат само според логички најисправниот заклучок , кога во заклучокот не ги рачунаат основните човечки вредности и потреби . . . и да , се сакам себеси...трепкање


Нема да те прашам како ИЗГЛЕДА - “делува“ глупиот или интелигентниот во друштво , затоа што таков одговор нема .
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:33
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

ај одговори на прашањето што му го поставив на Џош...


Точен ли е одговорот ?

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:36
da... shtom na proshli post ne ti odgovoriv...znachi ne mi uspea da te stavam vo nebrano
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:38
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

da... shtom na proshli post ne ti odgovoriv...znachi ne mi uspea da te stavam vo nebrano



Па доколку би можела ти би ме посрамотила пред сите ?

Хммммм... , зашто ли , зашто ?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:40
nego...bash razmisluvav za narodnata etiketirana intelegencija na blondinki i policijajci da ne recham plavusha i cajkani....
iskreno jas bi go etiketirala RECEPCIONEROT....
a be koja ,kreativnost,,....
ne mozhe bre nikogash da se snajde ni so sobite ni so lichnata karta....a be chudo edno dodeka te usluzhi ...samo ide natamu navamu ...samo pishuva neshto ..gleda ...zema vrakja kluch mavta so race .....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:43
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

da... shtom na proshli post ne ti odgovoriv...znachi ne mi uspea da te stavam vo nebrano



Па доколку би можела ти би ме посрамотила пред сите ?

Хммммм... , зашто ли , зашто ?

oti terash inat ....so niedno mislenje ne se slozhuvas maluuuuuu malkucka.....e da na Dzo malku go podrzha vo eden komentar.
i ne mozhe samo mat da davash bre....neka bide ednash remi..

Изменето од bijonse1 - 11.Јуни.2010 во 13:44
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:51
znesh deka si poln so intelegencija?? aa eptendosadno??
hahah aj chao...se chitame!!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 14:06
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

Бијонси , од лично искуство не верувам на вакви тестови...Што да правам , кога првиот тест кој го направив ми извади 134 поени , вториот - 112 , а третиот 156 , ги правев уште , се дур не сфатив во каква заблуда сум...интелигенција , како што би рекол ептендосадно - ‘бла бла бла...‘ , во овој случај - ептен досадно!!!Делувам глупаво и атипично во социјални ситуации , и ретко размислувам логички , освен ако не е зададен конкретен проблем...И се дур не ми се здосади размислувам.Кога некој ми врши притисок , нормално , тешко иде.Не викам дека концептот ‘интелигенција‘ не е валиден , викам дека АјКју тестовите се ‘срање‘ , и ‘бадијала‘. . . И не , не се фалам , мразам ‘интелигентни луѓе‘ , кои се водат само според логички најисправниот заклучок , кога во заклучокот не ги рачунаат основните човечки вредности и потреби . . . и да , се сакам себеси...трепкање


Нема да те прашам како ИЗГЛЕДА - “делува“ глупиот или интелигентниот во друштво , затоа што таков одговор нема .


Ни јас , ни прашувам , ни одговор давам... рамнодушност
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 16:45
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

da... shtom na proshli post ne ti odgovoriv...znachi ne mi uspea da te stavam vo nebrano



Па доколку би можела ти би ме посрамотила пред сите ?

Хммммм... , зашто ли , зашто ?

oti terash inat ....so niedno mislenje ne se slozhuvas maluuuuuu malkucka.....e da na Dzo malku go podrzha vo eden komentar.
i ne mozhe samo mat da davash bre....neka bide ednash remi..


Абе , се отварам со “дамин ганбит “ - Д4 , Д5 , штом е дамин , се ти е јасно
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 16:51
Originally posted by Џо Џо напиша:


Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

Бијонси , од лично искуство не верувам на вакви тестови...Што да правам , кога првиот тест кој го направив ми извади 134 поени , вториот - 112 , а третиот 156 , ги правев уште , се дур не сфатив во каква заблуда сум...интелигенција , како што би рекол ептендосадно - ‘бла бла бла...‘ , во овој случај - ептен досадно!!!Делувам глупаво и атипично во социјални ситуации , и ретко размислувам логички , освен ако не е зададен конкретен проблем...И се дур не ми се здосади размислувам.Кога некој ми врши притисок , нормално , тешко иде.Не викам дека концептот ‘интелигенција‘ не е валиден , викам дека АјКју тестовите се ‘срање‘ , и ‘бадијала‘. . . И не , не се фалам , мразам ‘интелигентни луѓе‘ , кои се водат само според логички најисправниот заклучок , кога во заклучокот не ги рачунаат основните човечки вредности и потреби . . . и да , се сакам себеси...трепкање


Нема да те прашам како ИЗГЛЕДА - “делува“ глупиот или интелигентниот во друштво , затоа што таков одговор нема .
Ни јас , ни прашувам , ни одговор давам... рамнодушност



Па знам , но малку се издаде . “ делувам глупаво “ , тоа “ глупаво “ си го прифатил бидејки го примени во својот опис , како нешто што постои , но не и интелигенцијата , што е противречно .

Бидејќи го знам поводот за отварање на темата , сега јас знам малку и повеќе за него , за мотивот .
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 17:23
мислев дека ќе сватиш плазењеептендосадно....
логика или интелегенција??која ти трокира??размислување
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 18:04
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

мислев дека ќе сватиш плазењеептендосадно....логика или интелегенција??која ти трокира??размислување


Јас се извинувам , но не , не се натпреварувам на форумов .

Само се обидов со шаховски речник да одговорам за моето однесување кога е во прашање бијонсе1



Изменето од eptendosadno1 - 11.Јуни.2010 во 18:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.