IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Министерство за образование
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Министерство за образование

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 33>
Прашање: дали е време за реконструкција на владата?
Одговор Гласови Статистика
305 [52,23%]
272 [46,58%]
7 [1,20%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 14:15
i jas mislam deka i dvajcata treba da se povlecat od tie funkcii...ne gi biva...Trajko Sllavevski treba da dade ostavka zatoa sto :
1.celo vreme ne lazese deka krizata ja nema dopreno MKD a taa veke go pravi svoeto...
2.samo patriotskite kasi se dovolna pricina toj da dade ostavka...
3.neka se vrati u Ekonomskiot Fakultet zatoa sto i tamu ima napraeno haos so predmetite koi gi predava (ili neka mu go pusti na nekoj drug mestoto)
4.ne prezemal nitu edna merka za ublazuvanje na ekonomskata kriza koja ja ima dopreno MKD (toj ja ima u race fiskalnata politika a eden ekonomist znae deka fiskalnata politika e poefikasna od monetarnata politika koga se raboti sa ekonomijata na kratok rok)...
 
Pero Stojanovski treba da dade ostavka zatoa sto :
1.zaradi negovata nesposobnost ima ucenici koi ja nemaat pocnato se uste ucebnata godina 2008-2009
2.mislam deka ima lugje koi sto mnogu podobro ke gi resat problemite vo obrazovanieto...
 
 
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 00:36
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

i jas mislam deka i dvajcata treba da se povlecat od tie funkcii...ne gi biva...Trajko Sllavevski treba da dade ostavka zatoa sto :
1.celo vreme ne lazese deka krizata ja nema dopreno MKD a taa veke go pravi svoeto...

2.samo patriotskite kasi se dovolna pricina toj da dade ostavka...

3.neka se vrati u Ekonomskiot Fakultet zatoa sto i tamu ima napraeno haos so predmetite koi gi predava (ili neka mu go pusti na nekoj drug mestoto)

4.ne prezemal nitu edna merka za ublazuvanje na ekonomskata kriza koja ja ima dopreno MKD (toj ja ima u race fiskalnata politika a eden ekonomist znae deka fiskalnata politika e poefikasna od monetarnata politika koga se raboti sa ekonomijata na kratok rok)...

 

Pero Stojanovski treba da dade ostavka zatoa sto :

1.zaradi negovata nesposobnost ima ucenici koi ja nemaat pocnato se uste ucebnata godina 2008-2009

2.mislam deka ima lugje koi sto mnogu podobro ke gi resat problemite vo obrazovanieto...

 

 
Вапето мислење не е праведно.Па како може така да кажеш на министер да си даде оставка?Па лужќе вие ја направивте така ја украдовте таа држава,а сега не го оставате најдобриот министер во таа најдобра влада да си работи без пречки.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 00:41
koj e najdobar minister be zivcounistuvac????...
bidi pokonkreten ... i dvajcata se katanga...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 00:48
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

koj e najdobar minister be zivcounistuvac????...
bidi pokonkreten ... i dvajcata se katanga...
Господине без нервози знам дека е сега пред избори.И двајцата се добри министри и за образование и за финансии.Но темата е:ИНТЕРПЕЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ ПЕРО СТОЈАНОВСКИ.За него треба да се зборува а не и за Славески.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 00:51
prasanjeto vazi :
Dali e vreme za rekonstrukcija na Vladata...i dvete ne cinat i pod itno treba da davaat ostavki... 
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 01:01
Господине не можам да ве разберам господинот Стојановски е најдобриот министер за образованиие и сега барате да си даде оставка.Па оваа се вицеви кој треба да ги кажувате на мали деца а не на нас возрасни.(се извинувам на топикот)
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:01
mileg, nikoj ne bara od tebe i da razberesh. samo zemi procitaj vesnici, slushni vesti i kje razberesh zoshto?! zatoa shto pravi nezadovolstvo kaj 70 000 glasaci koi go dale glasot za premierot Gruevski a sega luti na ministerot se vo dilema zoshto premierot ne go smeni covekot koj promashi mnogu proekti, samo ne go promashi "proektot" so honorarite na svojot racun. I kje te molam ne brani nekogo shto ne znaesh kako raboti.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:09
Секој има право на свое мислење, па и милег.
И јас викам Бранко не чини па други го бранат и не се лутам...последици од демократија и кратко памтење.намигнување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:29
Nikoj ne mu go sopira pravoto na mileg na svoe mislenje ama toj ne treba da ni go uskratuva pravoto na nas ostanatite koi mislime poinaku. среќа Vo kraen slucaj ne sakanjeto na Pero ne znaci ne sakanje na Gruevskiнамигнување
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:42
Почитуван модетароре јас не ви го ускратувам правото зборувајте колку сакате ама ме нервира тоа што лажете и за тоа предлагам да си ја кажете својата вистина дека миностерот за образование Г-дин Перо Стојановски не треба да си оди и тој е најдобриот министер за образование од оваа најдобра влада на Република Македонија.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:51
Originally posted by mileg mileg напиша:

Почитуван модетароре јас не ви го ускратувам правото зборувајте колку сакате ама ме нервира тоа што лажете и за тоа предлагам да си ја кажете својата вистина дека миностерот за образование Г-дин Перо Стојановски не треба да си оди и тој е најдобриот министер за образование од оваа најдобра влада на Република Македонија.

Pocituvan Mileg... Jas ne lazam... koj go saka pero neka si go zeme doma. Ako e dobar minister zoshto do 22 vo mesecot nema obezbedeno plata za resorot koj go vodi? Zoshto go napagja Trajko Slavevski deka e kriv? kako drugite ministri se izborile platata na vrabotenite da im bide isplatena ushte na 5. 01. 2009 godina?
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 13:57
[/QUOTE]Pocituvan Mileg... Jas ne lazam... koj go saka pero neka si go zeme doma. Ako e dobar minister zoshto do 22 vo mesecot nema obezbedeno plata za resorot koj go vodi? Zoshto go napagja Trajko Slavevski deka e kriv? kako drugite ministri se izborile platata na vrabotenite da im bide isplatena ushte na 5. 01. 2009 godina?[/QUOTE]Модераторе сакам да ви кажам дека и јас не лажам а господинот министер редовно си дава плата.Јас имам родители во образованието и тие ми викаат дека редовно добиваат плата и ние колку толку не сме без ич.Трејко Славески е одговорен за финансии а не Перо Стојановски.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:53
Originally posted by mileg mileg напиша:

Почитуван модетароре јас не ви го ускратувам правото зборувајте колку сакате ама ме нервира тоа што лажете и за тоа предлагам да си ја кажете својата вистина дека миностерот за образование Г-дин Перо Стојановски не треба да си оди и тој е најдобриот министер за образование од оваа најдобра влада на Република Македонија.


Да внимаваше како се обракаш ке може...кому ти лаже...реков секој има право на свое мислење, и доста не нарекуваш сите лажговци.

И веднаш да се извиниш зошто ке следат санкции.

Поэдрав




Изменето од moira - 22.Јануари.2009 во 14:53
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:01
Почитувани членови ако сте ги погледнале резултатите:
за 19;против 10 и тоа покажува дека министерот добро си ја знае и гледа работата а само го напаѓаат.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.