IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПРАВОСЛАВНА УБАВИНА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРАВОСЛАВНА УБАВИНА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 181>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 18:06
Добредојде и од мене иако сум помлад член одтебе!
Се радувам кога ќе слушнам или прочитам за убави работи како што е сега случајов за тебе лично и од тебе во однос со иран .       



Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Сликиве ги постирам со цел острануванје на предрасудите што постојат за и околу таа земја ,дека наводно е конзервативна ,дека не се пошитуваат правата на Немуслиманите ,па така решив да постирам некои слики ,се надевам ке ви се допаднат


ДајБОЖЕ да е вистина оваа радосна вест што ти ни ја објави. ГОСПОД да те награди!

Голем мерак имам во персија и арабија да смеам секаде да ја практицирам мојата вера и да зборувам за ЕВАНГЕЛИЕТО и Неговиот *****.
За жал тоа нити во Европа – секаде – не е дозволено!

А сега за сликите.

Тука има и неправославни цркви. Знаеш ли колкав е бројот на православните верници и цркви во персија (иран) ?

Ти благодарам однапред.



       


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 21:42

Иако западните пропагандни машинерии информираат дека наводно во Иран не се почитуваат правата на религиозните малцинства и дека тие не се во состојба слободно да ги практикуваат своите верски одредби ,сепак реалноста е поинаква ,а и уште повеке е подобрена со доаганјето на Ахмадинедзад на власт во Иран.Имено ,помегу Христијаните ,освен римокатолици ,во Иран има и праволсавни верници ,а главна праволсавна верска заедница во Иран е Ерменската праволсавна Црква или попозната како Апостолска Црква секако една од позначајните цркви на Истокот ,таа брои некде од 100.000 до 300.000 следбеници (верници).Во последните години со доаганјето на новиот претцедател на власт во Иран ,значително се  подобрени односите со Христијанските цркви ,а особено со Ерменската православна црква!Неодамна имаше и средба помегу Иранскиот претцедател и Црковниот челник на Ерменската Црква.Еве ви слика :

 
Кон врв
makarios Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makarios Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:10
Братко, Ерменската црква не е православна. Така што, овие слики не потпаѓаат под православна убавина
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:19

Баш ме чудиш ,викаш не била ,не знам дали е така .Еве ти линк за Armenian Orthodox Church in Iran http://www.iraninfo.dk/multimedia-videos/videodirectlink-36.html

 
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:22
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:23
Машалах!
ДајБОЖЕ да го ослободат набрзо и синот на братот Соодманд кој беше на 23 Август 2008 година затворен. Неговиот татко кој го напушти шиитскиот ислам и го прифати ХРИСТОВИОТ ..., беше убиен 1990 година.
И таткото и синот Соодманд, се за мене најубавата иранска убавина!

Се надевам дека оваа вистинита вест нее за некого само западна пропаганда!

Сликава долу е од СПЦ и Иранските водачи!

Убавина!

Шалом!       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:30
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 04:37
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Баш ме чудиш ,викаш не била ,не знам дали е така .Еве ти линк за Armenian Orthodox Church in Iran http://www.iraninfo.dk/multimedia-videos/videodirectlink-36.html


 


Eрменската Црква е отпадната од Православната Црква поради ереста на монофизитството. Тие се нарекуваат православни копти.

+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 04:38
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 04:53
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
ewewew Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ewewew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 10:41

Ovaa tema e stvarno super,,!!!!

Samo dajte ve molam ako e ubavina ne mesajte babi i zabi , koj bil , sto bil , i zaso bil. Ova e samo edna moja molba , se nadevam deka ke se soglasat so mene i ostanatite koi nea ja kreirale vo ova izminato vreme . zalosno e nekoi tolku vreme se trudele da ja izgradat vakva kako sto e a sega nekoi komentari niz nea da se citaat koi nemaat nikakva vrska ni bar so naslovot.


Кон врв
ewewew Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ewewew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 10:44
http://kukusheva.hit.bg/Bogorodica1.jpg
Кон врв
ewewew Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ewewew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 10:45
http://www.manastiricamanastir.com/images/005-Presveta-Bogorodica-i-I.jpg
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 11:58
Originally posted by Maran Ata Maran Ata напиша:

 
kaj e ova maran ata?
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 181>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.