IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - idiFOTOvidi izlozba
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

idiFOTOvidi izlozba

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака Обратен редослед
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:10
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Dobro lugje, ajde napravete mukaet, pa objavete gi nagradenite sliki ovde za da mozhat site da gi vidat... neli ova beshe izlozhba na idividi fotografii ? Znachi dobro bi bilo site chlenovi na ova drustvo da gi vidat fotografiite sto ovaa godina bea najmnogu boduvani.

Mozhe da se napravi toa ?


Зоки, пробај овде
http://idividi.com.mk/
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:05
Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

Coolio,diskutiravme prethodno,deka slikata na Aleksandar e najverojatno po greska ispecatena збунетост
Dobitnik na 3toto mesto e "Monotonija"

 
eee ne znaev deka e po greska, no ete gledate kako se primetuvaat greskite hehe zdravje do narednata izloba :)
koj znae dali vo opsto ke ucestvuvam :(
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:57
Dobro lugje, ajde napravete mukaet, pa objavete gi nagradenite sliki ovde za da mozhat site da gi vidat... neli ova beshe izlozhba na idividi fotografii ? Znachi dobro bi bilo site chlenovi na ova drustvo da gi vidat fotografiite sto ovaa godina bea najmnogu boduvani.

Mozhe da se napravi toa ?
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:37
Originally posted by sofie! sofie! напиша:

Kritiki, zebelski, komentari......
Mene mi bese najvazno toa sto ve zapoznav, te. bar eden mal del od vas i bev prijatno iznenadena od  super odnosot i druzenjeto среќа
P.S. lele doktoreee, ne te poznav, na avatar licis na Vlado Janevski плазење


E,jas od koga ti vikam....намигнување
Кон врв
Sofie! Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sofie! Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:30
Kritiki, zebelski, komentari......
Mene mi bese najvazno toa sto ve zapoznav, te. bar eden mal del od vas i bev prijatno iznenadena od  super odnosot i druzenjeto среќа
P.S. lele doktoreee, ne te poznav, na avatar licis na Vlado Janevski плазење
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:26
Coolio,diskutiravme prethodno,deka slikata na Aleksandar e najverojatno po greska ispecatena збунетост
Dobitnik na 3toto mesto e "Monotonija"



Изменето од MissMurder - 21.Септември.2007 во 22:26
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:15

Eve i od mene nekolku komentari i zabeleski okolu izlozbata:

Kako prvo im cestitam na pobednicite , no mali zabeleski , Prvo mesto Bobi, sosema zasluzeno ali imase mnogu poubavi sliki za da bidat staveni na prvo mesto od bobi ,vtoro mesto vo red, treto mesto i on imase mnogu poubavi sliki za treto mesto ali ja stavija taa slika sto vo opsto ne deluvase za 3-to mesto no i toa pomina, nemam jas nisto protiv za osvoenite 1,2,3 mesto , samo sakam da kazam deka imase poubav izbor od istite avtori za da bidat na tie mesta.
 
Drugo organizacijata bese mnogu jaka, nemam komentar.
Mnogu mi e milo sto ucestvuvav , da vi kazam pravo i ne se ni nadevav deka ke dobijam nesto ehhehe
 
Inace edna zabeleska do organizatorite, kako sto kazavte i samite deka izlozija nekoi sliki bez dozvola od avtorite, jas imam druga zabeleska..
 
mislam deka nie sto ucestvuvavme trebase da ni se dodade barem edna pofalba ili pak nekakva diploma za amaterska fotografija mislam deka barem toa go zasluzivme .
 
Se nadevam drugata izloba ke bide vo po fer izbori na sliki , a ne na vakov stil so boduvanja nati go dajmigo , nemam jas nisto protiv toa KOJ E PODOBAR NEKA POBEDI ...
pozdrav do site i uste ednas cestito
 
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 21:55
Дечки еве ме и мене ... онака трезно и со бистра глава ... иако се враќам од слава

Сакам да се заблагодарам до сите кои допринесоа да "Јаготка" биде најбодуваната фотографија и како таква да биде прогласена за најдобра ... иако сметам дека на изложбата има барем 10-тина кој јас лично сметам дека го заслужуваат првото место.


Околу изложбата нема да зборувам многу. Со оглед дека е прва сметам дека беше ОК иако имаше неколку пропусти.
Се надевам дека следната ќе биде далеку и подобра


Далтон, сега барем ако ништо друго имам влезница за Nikon забавите    
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 21:49
I mene mi e mnogu milo sto se odrza dolgo najavuvanata izlozba
Od komentarite , a i od skype, gledam deka bila odlicna (osven tie propusti koi ke se popravat vo idnina).
Mnogu mi e krivo sto nemozam da ja posetam, no za narednata vetuvam deka ke bidam prisuten.

Pozdrav

Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 21:00
Originally posted by Mire Mire напиша:

Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

Eve moi fotki od izlozbata,otvaranje,dodeluvanje nagradi i publika





Ova bese niz SIROKOTO oko na objektivot na Sanja голема%20насмевка


the big eye was watching you голема%20насмевка
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 20:52
Izlozbata bese odlicna kako za prvence. Iskreno receno gi nadmina moite ocekuvanja.
Sto se odnesuva do greskite, cinam deka na kraj dojdoa vo stiska so vreme, a takvite situacii doveduvaat i do greski.
Sepak, se gledase deka mnogu trud e vlozeno za seto toa da se izraboti. Da zeme nekoj samo vo ramki da gi stava slikite pa ce vidi maka, a ne pak se ona da organizira.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 20:47
Originally posted by hypertech hypertech напиша:

Robert, mnogu bi sakal da ja dobijam "Ready to escape?" vo full res ili barem kako za na pozadina, devojka mi ja pobara, pa tuka edinstveno mozam da te prasam.


ne e problem, daj mi e-mail adresa
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 20:41
Robert, mnogu bi sakal da ja dobijam "Ready to escape?" vo full res ili barem kako za na pozadina, devojka mi ja pobara, pa tuka edinstveno mozam da te prasam.
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 20:27
Cestitki i od mene za ucesnicite na izlozbata , a posebno do nagradenite . Prodolzete da ne raduvate so vasite  remek dela . големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.